Лікування амілоїдозу в Одесі

Амілоїдоз – це системне захворювання з широким спектром клінічних проявів, що зачіпає весь організм.
Для нього характерно утворення, відкладення та збільшення в тканинах організму – амілоїду, складного з’єднання білків та полісахаридів, який порушує роботу внутрішніх органів та функцій шкірного покриву.
Симптоми амілоїдозу
Симптоми амілоїдозу можуть відрізнятися в залежності від локалізації утворення амілоїду, та ступеня ураження органів.
При латентній стадії з вкрай незначними відкладеннями амілоїду симптоми можуть бути відсутніми. Проте, з прогресуванням захворювання, виявляються перші ознаки:
- Нирки – в першу чергу з’являється білок у сечі, потім додаються набряки (ніг і далі тіла), також відбуваються дистрофічні зміни шкіри. Крім цього, хворий може страждати від нефрогенної гіпертензії.
- Серце – хворий відчуває у собі симптоми кардіомегалії, аритмії, прогресуючої серцевої недостатності. Також можливі набряки, задишка та сильна втома навіть при невеликому навантаженні.
- Відкладення амілоїду в шлунково-кишковому тракті відбувається при всіх формах хвороби. Характеризується появою нудоти, печії, розладами травлення, збільшення розмірів язика, у деяких випадках можливі кровотечі.
- У поодиноких випадках хвороба зачіпає печінку, викликаючи у хворого щільне збільшення органу і в деяких випадках прояви жовтяниці.
- Підшлункова залоза – можливі прояви симптомів, що нагадують хронічний панкреатит.
- Ураження амілоїдозом шкіри можливе при системному перебігу хвороби. Шкірний покрив набуває блідого відтінку і на ньому (обличчя, шия, кінцівки, природні складки, геніталії) з’являються вузлики або бляшки жовтуватого кольору. При цьому може відзначатися непостійна сверблячка, а також зрідка невеликі крововиливи (особливо навколо очей). Зовнішні прояви хвороби можуть бути схожими на нейродерміт або склеродермію.
- Також амілоїд може торкнутися органів дихання, нервової системи, опорно-рухового апарату.
Слід зазначити, що найчастіше уражаються кілька органів. Причиною виникнення хвороби можуть бути перенесені раніше захворювання такі як остеомієліт, туберкульоз, артрит та ін.
Захворюванню, переважно схильні особи після 60-ти років. Однак, при деяких формах, можлива поява хвороби у більш ранньому віці.
Діагностика амілоїдозу в Одесі.
Первинний амілоїдоз досить складно діагностувати, для чого застосовується широкий ряд різноманітних досліджень. А ось вторинний розпізнати буде набагато простіше, оскільки він розвивається внаслідок перенесеної хвороби.
При всіх формах характерне значне підвищення ШОЕ, а також анемія, що розвивається.
Для уточнення діагнозу застосовують проби на амілоїд, проводять дослідження білків сечі. Також, залежно від місця ураження, призначаються рентген, ехокардіографія, біопсія та деякі інші.
Лікування амілоїдозу
На даному етапі медицина не дає остаточного та єдиного рішення як лікувати амілоїдоз. У зв’язку з цим основні сили додаються на лікування тих захворювань, які стали причиною захворювання. Також проводять кортикостероїдну та імунодепресивну терапію, з метою пригнічення імунобіологічних реакцій та вироблення білка.