Лікування атопічного дерматиту в Одесі

Атопічний дерматит – це досить відоме захворювання шкіри, що поєднує в собі атопічну екзему, діатез і нейродерміт, які раніше лікарі виділяли окремими хворобами. Розвивається ця хронічна алергічна хвороба у людей, генетично схильних до атопії, вона має гіперчутливість до деяких алергенів, вікові особливості проявів та чітко виражену сезонну залежність.
Чинники ризику при атопічному дерматиті
Спочатку досить різноманітними є механізми, що приводять хворобу в дію. Одним із найголовніших слід виділити спадковість, оскільки якщо в обох батьків був виявлений атопічний дерматит, то шанс, що їхня дитина отримає таку «спадщину», становить 81%. Якщо ж хворий лише один, то цей шанс зменшується до 56%. Атопічний дерматит у дітей зазвичай починає розвиватися у віці від 1 до 7 років. У цей вік шанс початку хвороби становить 80–90%. Досить часто АТ розвивається паралельно з бронхіальною астмою, полінозом або алергічним ринітом. З усіх зовнішніх факторів активації хвороби слід відзначити продукти харчування, інгаляційні алергени та різноманітні подразники фізичного, рослинного та тваринного характерів. Ще слід пам’ятати про стреси, інсоляцію та метеорологічні явища.
Симптоми та прояв хвороби
Найчастіше починає розвиватися атопічний дерматит у дітей віком від 3 місяців до 7 років. Первинні симптоми виявляються на щоках (не завжди, але майже постійно): почервоніння та мокріння. Якщо лікування не було розпочато або алергія почала розвиватися швидко, то далі пошкоджується шкірний покрив на лобі, за вухами, потім слідує черга задньої частини шиї, спини та голови. Також АТ часом проявляється на зовнішній поверхні гомілок і надалі здатний проявитися на підколінних і ліктьових складках.
Якщо атопічний дерматит не лікувати
Порахувати хворобу «негідної уваги» можна досить легко, але з віком становище погіршуватиметься, а уражені поверхні почнуть набувати синій колір, стануть сухими, через постійну сверблячку з’являться розчісування, в які неодмінно потраплять мікроби і бруд.. Крім того, атопічний дерматит вплине, коли в тебе все свербить, не кожна людина зможе, що ж говорити про дітей.
Як можна вилікувати хворобу?
Алергічні захворювання повністю вилікувати складно, але послабити загострення і зробити роздратування мінімальним – можна. Для початку, якщо ви виявили зазначені симптоми у себе чи свого малюка, слід звернутися до досвідченого дерматолога. Якщо підтвердиться діагноз, атопічний дерматит лікування потрібно почати з суворого дотримання дієти, з якої слід виключити всі алергени (цитрусові, кава та інше). Також, якщо ви курите, а у вашого малюка був виявлений АТ, слід залишити шкідливу звичку. У вас є домашні тварини? Обмежте контакт дитини із нею. Бажано часто робити вдома прибирання (у пилу мешкають пилові кліщі, які здатні викликати спочатку роздратування, потім алергію, а завершити все може й астма) та зволожувати повітря. Крім перерахованих методів, слід боротися і з сухістю шкіри, якщо розпочався цей процес. Для цієї мети досить добре підійде обмивання дитини в теплій воді та зволоження спеціальними гелями та кремами. Для початку, не забудьте проконсультуватися з лікарем, чи справді ці препарати будуть безпечними чи можуть лише погіршити становище? Ще досить корисним виявиться прийом вітамінів та зміна клімату під час канікул. Наприклад, можна відпочити на морі або вибратися кудись на природу.
Оскільки при виявленні бородавки лікування видалення є одним і тим же, то найчастіше дерматологи намагаються звести їх. Для цього використовують як популярне нині припікання рідким азотом, так і інші способи. Наприклад, використання хімічних препаратів, лазерів або взагалі хірургічне видалення. У вас з’явилися негарні нарости? Не варто чекати, адже проблема вирішується досить швидко. Звертайтесь за допомогою – і ви її отримаєте!