Лікування базаліоми в Одесі

базалиома

Базаліома – злоякісна пухлина базального шару шкіри, яка здатна поширюватися з первинного вогнища інші частини людського організму. Проростаючи в тканині шкіри, займається їх руйнуванням, здатна рецидивувати навіть після правильного лікування, проте при цьому практично не дає метастазу.

Інформація про хворобу та причини

Попередити та не допустити розвитку базальноклітинного раку, на жаль, неможливо. Базаліома може вразити будь-яку частину тіла, крім області на стопах і долонях. При цьому не має значення чи була ділянка шкіри абсолютно здорова, або мала дерматозні порушення, рубцеву атрофію і т.д.

Найчастіше хвороба локалізується на спині та плечах, на грудях. Завдяки багаторічним спостереженням та діагностиці вдалося встановити зв’язок виникнення захворювання з підвищенням сонячної інсоляції, внаслідок чого відбуваються зміни шкірних покривів.

До групи ризику можна віднести людей зі світлою шкірою або рудоволосих, так як у них знижено кількість меланоциту, що виробляється, який знаходиться в нижньому шарі шкіри і виконує захисну функцію.

Клінічні симптоми виявляються в поодиноких формах, які мають дуже повільне зростання, при цьому може відбуватися протягом декількох років. Для початку розвитку хвороби може бути випадково порізатися під час гоління або отримати травму, після чого на місці травми виникає хвороблива бляшка або вузлик. Після цього зростання базаліоми продовжується і, проникаючи глибше всередину, може руйнувати у своїй кістку, хрящ тощо.

Симптоми базаліома, особливо на початку хвороби, розпізнати нелегко. Однак, при переході в гостру стадію є такі ознаки:

  • на шкірі з’являються одиночні утворення (не більше 1см у діаметрі), напівкулясті форми з поглибленням – основний симптом;
  • незначне підвищення утворень;
  • новоутворення свербить;
  • при натягуванні шкіри, на місці новоутворення проглядаються вузлики, що мають жовто-сірий або матово-білий колір;
  • при збільшенні та зростанні пухлина починає болісно відчуватися;
  • якщо зняти скоринку, яка покриває новоутворення, розпочнеться кровотеча.

Діагностика та лікування базаліоми в Одесі

Для того щоб діагностувати захворювання, необхідно наявність симптомів у хворого, а також знадобиться пройти ряд процедур, таких як цитологічні та гістологічні дослідження, та біопсію для точної діагностики.

Для діагностики захворювання звертайтеся в Одесі до лікаря дерматовенеролога, саме він зможе виключити інші можливі шкірні захворювання.

Лікування базаліоми в Одесі може проводитись кількома методами, все залежатиме від стадії захворювання.

Лікування базаліоми може бути:

  • за допомогою променевої терапії (на початкових стадіях);
  • за допомогою місцевої хіміотерапії (при малих розмірах чи рецидивах);
  • шляхом оперативного втручання (небажано проводити на лицьовій частині).

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk