Лікування дерматиту в Одесі

Під дерматитами чи дерматозами (дерма – у перекладі з грецької «шкіра») розуміють групу шкірних захворювань. Сучасним медикам відомо понад 2000 різновидів подібних хвороб. Найбільш поширеним захворюванням шкірних покривів вважаються дерматити різного роду. Проблеми такого характеру можуть бути вродженими та набутими, виникають у будь-якому віці та незалежно від статі людини. Будь-який дерматоз в Одесі діагностують та лікують швидко, професійно та ефективно.
Розрізняють такі види дерматиту:
- пелюшковий (у дітей немовлятного віку);
- атопічний (хронічна форма захворювання, найчастіше алергічного походження);
- періоральний (проявляється на обличчі, навколоротових зонах);
- себорейний (з’являється у місцях, де розташовані сальні залози);
- хронічний;
- герпетиформний;
- холодовий;
- дюрінгу;
- мокнутий;
- сухий;
- нервовий;
- інфекційний;
- сверблячий;
- ексфоліативний;
- пухирчастий;
- сонячний;
- вірусний;
- дитячий;
- бульозний;
- на нервовому ґрунті;
- стероїдний;
- варикозний;
- фолікулярний;
- ексфоліативний риттер;
- грибковий;
- блошиний;
- розацеаподібний;
- токсичний;
- міліарний.
Чинники, що впливають розвиток шкірних захворювань, умовно поділяють на: зовнішні (екзогенні) і внутрішні (ендогенні). До перших відноситься вплив на шкіру випромінювання, барвників, хімічних речовин, температурного режиму (обмороження чи термічні опіки). До других – особливості організму, стан окремих органів прокуратури та систем, їх реакція на ліки чи їжу.
Дерматит: причини
Найчастіше зустрічається контактний дерматит, тобто шкірні запалення через часті зіткнення з агресивними зовнішніми факторами. Так, періоральна форма захворювання виникає, як правило, через неправильний догляд за шкірою обличчя, зловживання неякісною косметикою, застосування стероїдних мазей.
Пелюшковий дерматит у малюків – подразнення на сідницях – з’являється внаслідок тертя про одяг або підгузок.
Збудником себореї є дріжджоподібні гриби, які є в організмі кожного з нас. Їх надмірне поширення, пов’язане з гіперактивністю сальних залоз та змінами складу шкірного сала, розвиває патогенну мікрофлору. Загострення відбуваються і натомість стресу, ендокринних порушень, зниження імунітету.
Дерматит при вагітності потребує особливої розмови. Зміна гормонального статусу майбутньої матері спричиняє низку проблем зі здоров’ям, у тому числі, і шкірні висипання. Найчастіше у вагітних жінок діагностується атопічна форма дерматиту. Це захворювання може бути викликане токсикозом, емоційною нестабільністю, проблемами із шлунково-кишковим трактом.
Дерматит: симптоми
Загальні ознаки поразки шкірних покривів візуалізуються досить чітко. Це почервоніння, висипання на різних ділянках тіла. Шкіра може лущитись, на ній утворюються кірки, іноді – гнійнички. Хворий при дерматиті відчуває:
- постійний свербіж;
- печіння;
- бажання розчесати запалене місце;
- утруднене дихання (носова порожнина закладена);
Нежить теж буває частим супутнім симптомом при подразненій шкірі.
Дерматит може виникати в таких місцях:
- на лиці;
- на руках;
- на віках;
- на голові;
- на ногах;
- на шиї;
- на пальцях рук;
- у паху;
- на сідницях;
- навколо очей;
- за вухами;
- під грудьми;
- на вустах.
Дерматит: діагностика
Для визначення виду, форми та ступеня тяжкості захворювання дерматолог проводить огляд, збирає анамнез та вивчає результати таких аналізів, як:
- загальний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- біохімічний аналіз крові;
- посів відокремлюваного з вогнища;
- імунограма;
- аналіз калу з бакпосівом;
- бакпосів на чутливість до антибіотиків;
- біопсія та гістологія (в особливо тяжких випадках);
- алергопроби.
Шкірний дерматит: лікування в Одесі
Тактика лікування шкірних захворювань залежить від різновиду дерматиту. Насамперед, застосовуються антигістамінні препарати та ліки, що надає седативну дію. Шкіра в місцях лущення обробляється мазями, що знімають свербіж та запалення (бовтанка, адвантан, радевіт). У багатьох випадках пацієнту наказується дотримуватися суворої гіпоалергенної дієти та вживати велику кількість рідини.