Лікування донованозу в Одесі

Донованоз (пахвинна венерична або тропічна виразкова гранульома), відноситься до інфекційних захворювань, основний шлях зараження – статевим шляхом. В окремих випадках можливе зараження у побуті, при знехтуванні правил особистої гігієни. Захворювання викликається тільцями Донована Calymmatobacterium granulomatis, які чудово почуваються у вологому кліматі та високих температурах навколишнього середовища, при цьому хвороба є повільно прогресуючою.
У Європі та Україні тропічна виразкова гранульома діагностується досить рідко, проте, при найменших підозрах та симптомах донованозу в Одесі варто негайно звернутися до лікаря дерматовенеролога, для більш точної діагностики.
Симптоми донованозу
Пахвинна гранульома має тривалий інкубаційний період від восьми днів до трьох місяців.
Інфекція проникає крізь слизові та порушені шкірні покриви, при цьому найчастіше торкається пахова область:
- промежину,
- статеві органи,
- анус.
Також можуть бути порушені:
- область рота,
- гортань,
- слизова оболонка носоглотки,
- шкіра обличчя, рук та всього тулуба.
Спочатку захворювання проявляється у вигляді невеликих плоских папул червоного кольору, які можуть мати щільну поверхню, будучи безболісними. Через деякий час папула перетворюється на виразку червоного кольору з бархатистою поверхнею і нерівними піднятими краями. Слід зазначити, що симптоми донованозу можуть мати деякі відмінності, що виражатиметься у зовнішньому вигляді ураженої області, формі країв виразок та стані навколишніх тканин.
Діагностика донованозу
Діагностика захворювання включає огляд лікаря дерматовенеролога і комплексне проведення лабораторних досліджень, для чого беруться мазки і зразки серозного вмісту виразок. Крім цього, лікарем можуть бути призначені інші дослідження для виключення або підтвердження наявності інших захворювань.
Лікування донованозу в Одесі
Лікуванням такого захворювання повинен займатись кваліфікований лікар дерматовенеролог.
Якщо не розпочати терапію вчасно, можливі різні ускладнення:
- звуження органів сечостатевої системи,
- ануса,
- слоновість статевих органів.
Крім цього, хронічна форма може перерости у некротичну. Відбувається вторинне інфікування виразок, що спричиняє запалення і грануляційна тканина з рожевого кольору стає сіро-коричневою. Виразки розростаються, відбувається гнійний розпад тканин. Крім цього, зачіпається весь організм в цілому, хворий відчуває нездужання, можливе виникнення метастаз у печінці, селезінці, кістках, що може спричинити сепсис зі смертельним наслідком.
Щоб уникнути небезпечних для життя ускладнень, а також переродження інфікованих тканин у злоякісні, лікування донованозу є обов’язковим.
Бережіть себе та своє здоров’я – звертайтесь до професіоналів!