Лікування екземи в Одесі

ekzema

Екзема – це поширена хвороба шкіри, що виникає від внутрішніх чи зовнішніх подразників і з нервово-алергічний характер. Дуже розповсюджена серед дітей, у дорослому віці практично не починається. Відрізняється від інших хвороб тим, що має сильний свербіж, тривалий перебіг з частими рецидивами, а також поліморфізм висипу.

Поширення захворювання

Слід знати, що зараз близько 40% шкірних захворювань, що діагностуються, – саме екзема, і з часом даний показник тільки збільшується. Наука не може дати точної відповіді, чому це відбувається, але факти стверджують, що ще 30 років тому кількість хворих була в 2-3 рази менша від нинішнього числа. 15% дітей (або кожна 15-та дитина) хворі на екзему, а от серед дорослих ця кількість набагато менша – лише 1-3%.

Причинами виникнення хвороби можуть бути різні фактори:

  • тривалі контакти з алергенами;
  • порушення у системі травлення;
  • ендокринні порушення;
  • спадковість;
  • різні патології нервової системи;
  • кліматичні дії на шкіру.

Також деякі інші, які може встановити лікар дерматолог.

Зустрічатися це захворювання може практично на всіх ділянках тіла, але найчастіше буває:

  • екзема на обличчі,
  • екзема на ногах,
  • екзема кистей рук,
  • екзема на долонях (дисгідротична екзема),
  • екзема на ліктях.

Види та симптоми хвороби

Є кілька форм, у яких виражається захворювання:

  • мікробна,
  • справжня,
  • себорейна,
  • дитяча,
  • професійна,
  • атопічна.

Мікробна – часто починається внаслідок вторинної екзематизації, піодермії, мікозу, опіків, інфікованих травм та інше. Розташовується асиметрично, вогнища мають різкі межі, помітний комір відшаровується шару.

Справжня або ще її називають мокнуча екзема – починається у будь-якому віці, характерно нерівномірне перебіг з рецидивами, частим є перехід у хронічну стадію із загостреннями. У період загострення починають з’являтися мікровезикули, які швидко розкриваються і в результаті виходять невеликі ерозії, що виділяють серозний ексудат. Сюди найчастіше відноситься екзема на руках, лікування якої потрібно починати якнайшвидше, не затягуючи. Якщо сильно не запустити, то можна вилікуватися за 10-20 днів.

Себорейна – за такої форми хвороби в ранках знаходяться стафілококи, Candida або Pityrosporum ovale. Вражає лоб, волосисту частину голови, згинання кінцівок.

Дитяча екзема представлена ​​проявами 3-х перерахованих видів, які можуть поєднуватися. Ознаки з’являються приблизно у віці 3-6 місяців, особливо при штучному вигодовуванні. Себорейна форма може розвинутись на 2-3 тижні при неправильному харчуванні. Лікування екземи у дітей слід починати з правильного харчування та переконання, що хвору дитину не можна перегодовувати. Потрібно обмежити кількість води, вуглеводів та кухонної солі. Мама, що годує, не повинна вживати (або звести до мінімуму) жирне, солодке, гостру і пряну їжу; також їй прописують аскорбінову кислоту. Точніше лікування призначить дерматолог після обстеження та виявлення причин виникнення хвороби.

Професійна – виникає через контакт шкіри з подразниками на виробництві, поступово набуває характеру істинної.

Атопічна – дана форма виникає в осіб, які схильні до різних алергічних проявів або мають спадкову схильність.

Діагностика екземи

За будь-якого висипання слід звернутися до дерматолога для встановлення точного діагнозу. З метою діагностики лікар може провести докладне опитування пацієнта, а також низку клінічних досліджень – алергологічні проби та комплексне імунологічне обстеження.

Як тільки буде встановлено діагноз, лікування слід розпочинати негайно, не даючи можливості хвороби перейти до хронічної стадії, яка може затягтися на все життя.

Лікування захворювання

Призначити лікування може виключно лікар, виходячи з тієї форми захворювання, яка була діагностована у пацієнта.

Якщо екзема перейшла в хронічну стадію, то у хворих відзначається потовщення шкірного покриву, місцями досить значне, і чіткіше виражений шкірний малюнок на уражених ділянках. Утворюються глибокі тріщини, що довго не гояться, свербіж посилюється при загостренні.

Лікування хронічної екземи вимагатиме більше часу, засобів та нервів пацієнта, тому бажано до такого стану хворобу не затягувати. Під час курсу терапії слід повністю виключити зі свого раціону всі продукти, що містять алергени, та слідкувати за своїм нервовим станом. Людям опасистим рекомендуються «розвантажувальні» дні.

Слідкуйте за своїм здоров’ям та при виникненні найменших симптомів негайно звертайтеся до лікаря.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk