Лікування еритразму в Одесі

Еритразма – псевдомікоз, шкірне захворювання, яке спричинене бактеріями Corynebacterium minutissimum. Порушення шкірних покривів при еритразмі спостерігається здебільшого у великих шкірних складках. Переважно хвороба вражає дорослу частину населення, частіше за чоловіків.
Діагностику та лікування цього захворювання в Одесі проводить лікар дерматовенеролог.
Симптоми та причини захворювання
Основним симптомом еритразми можна назвати появу і злиття безболісних плям, що лущиться від сіро-бурого до коричнево-червоного кольорів. При цьому краї вогнища мають чіткі або дугоподібні обриси. У деяких випадках на краях вогнища спостерігається кромка, що піднімається, при цьому в центрі шкіра може збліднути або мати буру пігментацію.
Зазвичай, крім змін на шкірі, немає жодних ознак, але в окремих випадках може бути легка свербіж (такі прояви можливі при підвищеній пітливості, у хворих на цукровий діабет, у осіб, які страждають на ожиріння).
Місце розташування вогнищ запалення у чоловіків та жінок може відрізнятися. У чоловіків частіше уражається пахова область, у жінок пахвові западини, під молочними залозами, біля пупка. У дітей діагностують це захворювання вкрай рідко.
Хвороба має хронічний перебіг із можливими рецидивами. Інфекція передається статевим шляхом при користуванні однією ванною білизною.
Діагностика та лікування еритразми в Одесі
Для правильної діагностики та призначення лікування, за наявності симптомів, звертайтесь до лікаря дерматовенеролога в Одесі. Не варто відкладати звернення до фахівця, це може бути небезпечним для здоров’я.
Діагностика проводиться виходячи з:
- клінічної симптоматики,
- характеру запалень,
- локалізації на тілі вогнищ ураження.
Для правильної установки діагнозу можна використовувати мікроскопічні дослідження. Також для діагностики може бути використана люмінесцентні засоби – ртутно-кварцова лампа з фільтром Вуда, яка завдяки своєму світінню дозволяє побачити осередки ураження у коралово-червоному чи цегляному кольорі.
Для лікування еритразми використовуються зовнішні відлущувальні засоби та мазі, які при цьому дезінфікують шкіру. У важких випадках, коли є великі ураження, для лікування можуть бути використані антибіотики, які приймаються внутрішньо.
Крім цього можуть бути призначені фізіотерапевтичні процедури з ультрафіолетом або регулярні сонячні ванни.
Для уникнення рецидиву захворювання на еритразму проводиться дезінфекція тих речей і предметів, з якими стикався хворий.