Лікування фтиріазу в Одесі

фтириаз

Лобковим педикульозом або фтиріаз називають паразитарне шкірне захворювання, яке викликане лобковими вошами. Дорослі паразити мають розміри від 1 до 3 мм. Розміщуючись в областях тіла людини, де розташовується велика кількість апокринових залоз (лобка, мошонка, промежини, пахвових западин, рідко на вусах, бровах, віях і волосся на голові), живляться кров’ю людини.

Причини зараження та симптоми фтиріазу

Найпоширенішою причиною зараження фтиріаз або лобковим педикульозом можна назвати сексуальні контакти з носіями захворювання. Крім цього, зараження можливе при загальному користуванні рушниками, постільною білизною та одягом. Лобкові воші, не перебуваючи на шкірі людини, живуть не більше доби, проте личинки (гниди), що прикріплюються до кореневої частини волосся, можуть зберігати життєздатність до одного тижня. Тому заразитися можна в лазнях, басейнах, соляріях і навіть у громадському туалеті.

Слід звернути особливу увагу, що цей вид вошей паразитує виключно на тілі людини, з чого випливає, що від тварини ними заразитися не можна.

Основним симптомом є свербіж у ураженій ділянці, який може мати різну інтенсивність. Через невеликі розміри, недосвідченим поглядом складно побачити паразитів, які виглядають сірувато-коричневою крупинкою біля коріння волосся.

Якщо ви за наявності симптомів запідозрили у себе лобковий педикульоз, необхідно якнайшвидше звернутися до грамотного лікаря. В Одесі дати якісну консультацію з цього питання та призначити адекватне лікування може лікар дерматовенеролог вищої категорії Толбаєв Ельдар Гаїсович.

Діагностика та лікування фтиріазу в Одесі

Як правило, діагностика лобкового педикульозу не викликає у досвідченого лікаря жодних труднощів. Діагноз можна поставити при візуальному огляді.

Часто люди помилково вважають, що воші можуть оселитися виключно на неохайному тілі. Тому можуть довго затягувати похід до лікаря для діагностики. Звернувшись до Ельдара Гаїсовича Толбаєва, лікаря дерматовенеролога вищої категорії в Одесі, вам не доведеться почуватися ніяково в чергах і нескінченних кабінетах. Анонімність та тактовність – це основа спілкування Ельдара Гаїсовича з пацієнтами.

Після встановлення діагнозу, як правило, слід призначення лікування. Воно полягає у комплексному застосуванні місцевих засобів та лікарських препаратів. Слід зазначити, що люди, які перебували на момент зараження у тісному контакті з хворими, повинні також пройти курс терапії незалежно від того, чи були у них виявлені ознаки зараження лобковим педикульозом.

Так як при зараженні не можна виключити попадання вошей та гнід на одяг та постільну білизну, то рекомендується термічна обробка речей, щоб убезпечити себе від рецидиву. Також дезінфекції повинні бути піддані ванна кімната та туалет.

У разі виникнення запитань, звертайтеся до лікаря дерматовенеролога в Одесі.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk