Лікування імпетиго в Одесі

Імпетиго – вкрай заразне захворювання з характерним проявом на шкірних покривах – червоні плями, що переходять у бульбашки, що лопаються з часом, залишають після себе болючі струпи. Збудниками хвороби є стрептококи та стафілококи. які можуть проникати в організм через різні шкірні ушкодження та гирло волосяного фолікула.
Найчастіше схильні до захворювання діти, які відвідують різні колективи, а також дорослі, при дрібних пошкодженнях шкіри.
Причини захворювання
Причина, через яку розвивається хвороба – потрапляння в організм людини через дрібні порушення шкірних покривів золотистого стафілокока або бета-гемолітичного стрептокока. Дані збудники є причиною імпетиго у 80% випадків. Обидві інфекції можуть існувати на шкірі людини протягом тривалого часу, не завдаючи жодної шкоди. Але потрапляючи усередину, викликають захворювання.
Імпетиго найчастіше проявляється як самостійне захворювання, але також буває супутнім у вигляді ускладнень.
Фактори ризику – перебування в одному приміщенні з носієм хвороби, порушена цілісність шкірного покриву, зниження імунітету, погане харчування, гіповітаміноз, неправильний обмін речовин, недотримання правил гігієни та санітарних норм. Також хвороба частіше розвивається у теплому та вологому кліматі.
Симптоми хвороби
Симптоми хвороби при стрептококовій інфекції можуть виявлятися не тільки на шкірних покривах, а й на слизових. Окремі ділянки шкіри червоніють, на поверхні з’являються бульбашки (0,5-1см) з прозорою рідиною всередині, яка через деякий час каламутніє, а бульбашка всихає і покривається скоринкою. Після відпадання скоринки на її місці залишається почервоніння, яке може лущитися.
Усі зміни відбуваються протягом 3-4 днів. Вкрай рідко імпетиго не поширюється далі по шкірному покриву, але частіше кількість вогнищ збільшується. Також можлива відсутність бульбашок або їх наявність лише на межі вогнища.
Симптомами стафілококового ураження є гнійнички, які з’являються у гирлах волосяних фолікулів. Сам пляшечку має щільне покриття і наповнений гноєм, навколо спостерігається почервоніння на шкірі. Через деякий час, вміст бульбашки підсихає і на його місці утворюється чорна кірка жовтого кольору.
При цій формі немає розростання бульбашок, а також окремі вогнища не зливаються один з одним. Висипання може бути як одиничними, і множинними.
Найбільш часто зустрічається формою хвороби є так звана змішана, стрептостафілококова форма, яка в дитячому колективі може мати епідемічний характер. Виявляється почервоніння і запалення шкіри з подальшою появою бульбашки, наповненої серозною рідиною, сама поверхня при цьому тонка і зморщена. На підставі вогнища відзначається сильне почервоніння, після чого всередині бульбашки утворюється гній.
Після того, як бульбашка розкривається, утворюється ерозія, яка при підсиханні перетворюється на скоринки. Вони через тиждень відторгаються залишаючи після себе почервонілу ділянку. Через деякий час на шкірі не залишається жодних слідів захворювання.
Якщо ви виявили у себе чи своїх рідних симптоми захворювання, негайно звертайтеся до лікаря. В Одесі дати відповіді на ваші запитання може лікар-дерматолог Ельдар Гаїсович Толбаєв.
Діагностика імпетиго та його лікування в Одесі
Діагностика захворювання в Одесі проводиться, виходячи з клінічної картини. Також можуть бути призначені деякі лабораторні аналізи для виключення інших хвороб.
Лікування зазвичай проводиться амбулаторно. У деяких випадках необхідне застосування антибіотиків, застосування яких прискорить одужання.