Лікування контагіозного молюска в Одесі

kont-mollusk

Контагіозний молюсок – це захворювання шкіри (рідше – слизових оболонок), що виникає через вірусну інфекцію. Найчастіше проявляється у дітей віком до 10 років, набагато рідше – у дорослих. Зовні виглядає як блискучі еритематозні вузлики на обличчі, тілі, внизу живота, на геніталіях, часом уражається внутрішня поверхня стегон.

Як можна заразитися контагіозним молюском?

Хвороба передається як статевим, і побутовим шляхами – досить простого контакту із зараженим людиною чи деякі предмети побуту. Наприклад, може бути достатньо прийняти одну ванну, лягти на те саме простирадло, скористатися рушником та інше. Досить часто молюсок на тілі дитини може виявитися після відвідування басейнів, після відвідування занять. Основну небезпеку, втім, несуть не самі освіти на тілі, а сирна білувата маса, яка перебуває в них – освіта урвалась, вірус вийшов і чекає на нового «господаря». Ще одним фактором ризику можна вказати татуювання – у одного хворого виявились симптоми хвороби на татуйованих ділянках приблизно через 7 місяців після походу до салону.

Симптоми та перебіг хвороби

Зараз треба нагадати, що контагіозний молюск досить відомий у всьому світі як в епідеміологічній, так і спорадичній формах. У середньому інкубаційний період захворювання становить близько 14-15 днів, але може затягтися до кількох місяців. Поява на шкірі, в зазначених раніше місцях, на обличчі, геніталіях, вузликів величиною в 1-2 мм, які досить швидко збільшуються до 5-7 мм, мають кулясту форму та западину по центру з формою пупка, дозволяють швидко поставити діагноз – контагіозний молюсок . Лікування бажано розпочати якомога раніше, не даючи освітам можливості злитися, або збільшитися. Освіта можуть бути досить великими (до 2 сантиметрів), так і мати тонку ніжку (педикулярна форма). Зазвичай кількість таких «бородавок» не перевищує 10, але трапляються випадки, коли на тілі хворого може бути понад кілька десятків елементів. Щоправда, при цьому вони здебільшого були дрібними за габаритами. Захворювання є хронічним, триває кілька місяців, після чого вузлики самостійно зникають.

Лікування контагіозного молюска в Одесі.

Якщо дерматолог, за результатами лабораторних досліджень, підтвердить діагноз, контагіозний молюсок лікування проводиться видаленням утворень. Слід знати, що ці бородавки не можна просушувати або протикати. Якщо ж це трапилося, рідина почала сочитися, то освіту слід повністю видалити, а ранку, що вийшла, – припекти. Спочатку перекис водню, а потім застосувати простий йод. Таку процедуру рекомендується проводити у лікаря для стерильності – якщо туди потраплять нові бактерії, може розпочатись нагноєння. Тому довіряйте видалення контагіозного молюска лише кваліфікованому лікареві. Крім того, це місце необхідно обробляти йодом протягом ще 4 днів. Цілком достатньо проводити таку процедуру раз на 24 години. Якщо після цього бородавки знову почали з’являтися на цьому самому місці, хвилюватися не варто. Потрібно просто повторити процедуру з початку та повторювати її доти, доки симптоми повністю не зникнуть. Якщо вузликів достатньо, лікар може призначити антибіотики тетрациклінового ряду. Для видалення утворень досить часто застосовується припікання рідким азотом, а для профілактики – спеціальні противірусні мазі. Лікування може затягнутися, головне – не хвилюватися, а краще звернутися до грамотного лікаря в Одесі.

Хвороба у дітей

Досить неприємним явищем вважається контагіозний молюск на шкірі та тілі у дітей. Лікування в цьому випадку буде дещо складнішим, оскільки дитині складно пояснити, що можна робити, а чого не можна. Адже вони досить активні, люблять грати в компаніях, а таким чином досить легко передати хворобу іншій дитині. Також не слід забувати, що діти можуть почати дражнити хворого, а це негативно позначиться на його психіці і спричинить не одну стресову ситуацію. Якщо лікар поставив вашій дитині такий діагноз — лікування проводитиметься за процедурою, що вже описана вище, але батькам потрібно буде заспокоїтися самим і заспокоїти дитину. Крім того, бажано дізнатися, де і від кого він міг підхопити хворобу.

Контагіозний молюсок – хвороба не небезпечна, але дуже неприємна. Тому намагайтеся дотримуватись правил гігієни, особливо області геніталій, а якщо виявили у себе характерні симптоми на шкірі, тілі, просто зверніться до лікаря.

Діагностикою та лікуванням даного захворювання в Одесі займається лікар дерматовенеролог.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk