Лікування контактного дерматиту в Одесі.

Лечение контактного дерматита в Одессе

Гострий контактний дерматит розвивається під впливом агресивних речовин на покриви шкіри. Характерна особливість захворювання на тому, що подразниками є виключно зовнішні чинники. Запалення на шкірі, наприклад, на обличчі, повіках, руках з’являються при безпосередньому контакті з хімікатами, фарбами, соком рослин та іншими джерелами небезпеки (про них детально далі). Рівень ураження великою мірою залежить стану здоров’я загалом і епідермісу зокрема, і навіть від типу шкіри, імунних сил організму, виду збудника. Простий контактний дерматит виникає через прямий вплив на шкіру. В результаті різних подразників тканини ушкоджуються, симптоматика проявляється відразу ж або протягом короткого часу після контакту.

В особливій зоні ризику знаходяться особи, професійна діяльність яких пов’язана з регулярним застосуванням хімікатів, барвників, медичних препаратів, саме тому локалізація захворювання це – обличчя, повіки, руки. Поширені випадки контактних дерматитів у новонароджених, так званий, пелюшковий дерматит.

Контактний дерматит: причини

Речовини, здатні надавати згубний вплив на здоров’я шкіри, умовно поділяють на кілька груп.

 1. Ліки (особливо антибактеріальні та гормональні препарати).
 2. Різкі перепади температур.
 3. Косметика та засоби для догляду за тілом (мило, одеколон, пудра, тональний крем тощо).
 4. Професійні шкідливості (хромовмісні суміші, бетон, цемент, клей, пластик).
 5. Одяг та тканини (синтетика, застібки та блискавки, прикраси).

Прикладом гострого контактного дерматиту можуть бути висипання в області живота, викликані тертям про гудзик на штанах або блискавку джинсів, або почервоніння та набряк шкіри обличчя після застосування будь-яких косметичних засобів. Контактний дерматит повік найчастіше виникає при користуванні неякісною декоративною косметикою, термічним чи хімічним опіком. Рідше трапляються обмороження.

У деяких жінок подібні проблеми зі шкірою виникають у грудях або на спині від носіння білизни.

Поява захворювання на руках у більшості випадків пов’язана з трудовою діяльністю. Нехтування правилами безпеки, відсутність рукавичок під час контакту з агресивним середовищем можуть призводити до таких небажаних наслідків. Запальні процеси в цій галузі також часто виникають при контакті з рослинами. Найбільш відомі представники – це кропива та борщівник. Сік листя та стебел цих рослин містить особливі речовини, здатні викликати хворобливу реакцію епідермісу.

Щоб вчасно зупинити розвиток хвороби та запобігти її наступній стадії – екземі, потрібно при перших тривожних сигналах звертатися за професійною допомогою.

Контактний дерматит: симптоми

Захворювання шкіри такого роду мають яскраво виражені ознаки. Типова картина прояву хвороби виглядає таким чином:

 • почервоніння шкірних покривів, на обличчі, повіках, руках;
 • болючі відчуття при пальпації;
 • свербіж, відчуття печіння в уражених областях;
 • підвищення температури тіла (локальне чи загальне);
 • набряк тканин;
 • висипання, утворення бульбашок.

Після утворення бульбашок, або пухирів, відбувається їх розтин, через що покриви шкіри мокнуть, можуть утворюватися гнійнички. З часом ранки підсихають, шкіра інтенсивно лущиться, набуває жовтуватого відтінку.

Простий контактний дерматит: лікування в Одесі

При появі небажаних симптомів звертайтесь до дерматовенеролога в Одесі. Саме цей лікар зможе діагностувати та призначити правильне лікування.

Для успішної терапії необхідно провести аналізи, у тому числі, алергопроби, щоб визначити та виключити конкретне джерело роздратування.

Купірування симптомів забезпечується застосуванням протизапальних мазей, антигістамінних препаратів, імуномодуляторів.

Щоб вилікувати роздратований контактний дерматит у Львові, залиште онлайн заявку на прийом або зателефонуйте за безкоштовним телефоном.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk