Лікування корости в Одесі

chesotka

Короста – шкірне захворювання, яке викликає коростяний свербіж, внутрішньошкірний кліщ.

Мабуть, цю хворобу можна назвати досить поширеною і не надто небезпечною. Природно, ця недуга вкрай неприємна, тому що проявляється короста на обличчі, руках і ногах, заразиться нею досить легко, але, що добре, вилікуватися теж не складно.

Чому це захворювання назвали саме так? Заражена людина постійно свербить – інфіковані ділянки нестерпно сверблять, і це відчуття досягає свого піку вночі. У результаті, ми отримуємо людину, що не виспалася, з поступово наростаючим нервовим розладом. Так що, якщо ви почали свербіти і свербіж не припиняється досить тривалий час, це цілком може виявитися короста. Лікування слід розпочинати якнайшвидше, ізолювавши хворого від контактів з іншими людьми.

Короста – причини, симптоми

Головною причиною даної хвороби є коростяний кліщ, що є не комахою, а арахнідом. Особливість недуги полягає в тому, що найчастіше на неї хворіють відразу кілька членів сім’ї, якщо взагалі не всі разом. Найчастіше зустрічається:

  • короста на руках,
  • корости на ногах,
  • корости на обличчі.

Відразу слід зазначити, що шляхи зараження коростою вкрай великі – підхопити кліща можна, просто привітавшись за руку з хворою людиною, полежавши з нею в одному ліжку, торкнувшись ручки дверей, до яких торкався він, та інше.

Присутність кліща у шкірному покриві та його життєдіяльність починають викликати сильний свербіж у шкірі. Все посилюється тим, що паразити «риють» тонкі, в півміліметра завтовшки, ходи, що іноді досягають 10 мм у довжину. Наприкінці такого ходу розташовується невелика бульбашка, усередині якої знаходяться личинки.

Одним із головних симптомів є екскоріації – розчіси та нестерпний нічний свербіж, адже саме в цей час активність кліщів зростає.

Не маючи чітких меж від початку попадання на шкіру до появи симптомів, найчастіше інкубаційний період корости становить близько двох тижнів, все залежить від того, яким чином відбулося інфікування. При зараженні від дорослої самки короста сверблячки інкубаційний період дуже короткий – протягом одного дня, а зараження личинками кліща може загальмувати появу симптомів майже до двох тижнів.

Вкрай неприємною недугою може виявитися досить рідкісна й особливо важка форма хвороби – норвезька короста. Для норвезької корости характерні – тривала течія з рецидивами, при цьому відзначається відсутність сверблячки, проте натомість з’являються по всьому тілу товсті кіркоподібні лусочки.

Місця ураження

У корости є основна ознака, що відрізняє її від будь-яких інших захворювань, що викликають свербіж та висипання – місця зараження. Коростяний кліщ не всюди може проникнути в шкіру, для цього найкраще підходять м’які тканини, вони більш податливі. Зазвичай це складки між пальцями рук, місця на зап’ястях, ліктьових згинах, під пахвами, сідниці, низ живота, зовнішні статеві органи, стопи. Крім того, у жінок схильні до зараження і місця на грудях біля сосків.

Діагноз та лікування

Після появи симптомів рекомендується негайно звернутись до дерматолога, який зможе поставити точний діагноз, виявивши кліщів. Адже шкірних хвороб, що викликають свербіж та висипання, досить багато. Також не виключено, що під час розчісування в ранки були занесені бактерії, а такий фактор досить серйозно ускладнить перебіг усієї хвороби. Крім обов’язкового обстеження всієї родини та людей, які мали контакт із зараженим, потрібно продезінфікувати квартиру, а також весь одяг. Одяг, що не підлягає кип’ятінню, досить ретельно пропрасувати гарячою праскою.

Короста при вагітності

Вчасно діагностоване та проліковане захворювання під час вагітності не завдасть шкоди ні майбутній мамі, ні малюкові в утробі.

Запущені форми небезпечні появою гнійних утворень на вагітній шкірі, що може негативно вплинути на плід. Крім цього, заразити дитину можна також у процесі пологів, що може спричинити вкрай негативні наслідки, такі як розвиток гнійної інфекції.

Коростяний кліщ та діти

Цією хворобою можуть захворіти і діти, особливо у грудному віці. У подібному випадку коростяні ходи можуть торкнутися будь-якого місця на тілі, а вторинні висипки добре маскують типові ознаки. Лікування корости у дітей дещо ускладнюється тим, що вони самі про себе подбати не можуть. Крім того, більшість ліків (мазі, настоянки та інше) слід розбавляти в потрібних пропорціях і стежити, щоб малюк сам собі не нашкодив (наприклад, оброблені ручки почне тягнути до очей).

Якщо ви виявили дивну висипку в зазначених місцях, часто свербите і відчуття сверблячки не проходить досить довго, це цілком може бути корости лікування потрібно починати негайно, оскільки хвороба може обернутися серйозною проблемою не тільки для вас або сім’ї, але і для під’їзду житлового будинку. Терміново звертайтеся за кваліфікованою допомогою та не дайте поширитися корості.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk