Лікування лишаю в Одесі

Лишай фото

Лишай – відноситься до цілої групи шкірних захворювань, в основі яких лежать висипання та утворення папул на шкірі, що викликають сверблячі відчуття, лущення та порушення пігментації.

Як правило, хвороба триває досить довго, завдаючи хворому не лише фізичного дискомфорту, а й психологічного.

Як вчасно розпізнати лишай? Що робити для того, щоб якнайшвидше позбутися цієї неприємної недуги, давайте розбиратися разом.

Які симптоми у лишаю?

Симптоми такого неприємного захворювання можуть відрізнятися в залежності від виду хвороби, що в свою чергу залежить від типу збудника. Однак, існують загальні симптоми, властиві цій групі дерматологічних захворювань:

 • зміна пігментації шкіри;
 • поява плям на шкірі, що мають різні колір, розмір та форми;
 • лущення;
 • свербіж;
 • випадання волосся на уражених ділянках

Для більш точної симптоматики слід розглядати кожен вид дерматологічних патологій окремо:

 • Рожевий лишай – інфекційно-алергічний, можливе зараження від носія хвороби шляхом використання загальних побутових речей або повітряно-краплинним шляхом. Прояви можливі на животі, грудях і спині у вигляді округлої форми світло-коричневих або рожевих цяток, які лущиться і викликають свербіж.
 • Стригучий лишай – інфекційний, захворіти можна після близького контакту з твариною або людиною, які хворі на цю недугу. Основна поява симптомів лишаю відбувається на шкірі обличчя, на шиї, волосистій частині голови у вигляді маленьких плям рожевого кольору з білими лусочками.
 • Мікроспорія – один із видів стригучого лишаю, захворювання викликане грибком мікроспоріум каніс, який може перебувати в шерсті тварини, особливо кішки.
 • Збудником висівкового або різнобарвного лишаю також є грибковий мікроорганізм, захворювання є незаразним, оскільки грибки, які його викликають, присутні на шкірі практично у кожної людини і виявляються лише при сукупності деяких факторів. Клінічна картина виявляється у появі плям мають різні колір і форму, які можуть бути світлішими або темнішими за колір шкіри. Місця ураження – живіт, спина, груди, плечі.
 • Причиною оперізуючого лишаю, навпаки є вірус герпесу, отже можна захворіти від носія вірусу чи може розвинутися самостійно, якщо герпес “дрімав” безсимптомно в організмі до цього. Захворювання може виявитися після сильного стресу, переохолодження тощо. У дитини цей вірус проявляється у вигляді вітряної віспи. На шкірі з’являються дрібні бульбашки червоного кольору з рідиною усередині. На 3-4 день вони покриваються скоринкою.
 • Плоский червоний лишай також може виникнути в організмі хворого, який схильний до алергій, при хронічному стресі чи потраплянні вірусної інфекції, тобто. у тому випадку, коли знижено імунітет. Місця ураження – нігті, живіт, ноги та груди, також у деяких випадках зачіпаються слизові. Основними проявами є вузлики червоного та фіолетового кольору, на слизовій вони мають біло-сірого кольору.

Причини захворювання

Причин початку виникнення хвороби може бути кілька. Але всі вони відносяться або до вірусних збудників, або грибкових. При цьому і вірусні, і грибкові можуть перебувати все життя в організмі ніяк не проявляючи себе, до певного моменту – коли знижується загальний імунітет або відбувається який-небудь гормональний дисбаланс в організмі.

Правильна діагностика лишаю – перший крок до успішного лікування

Якщо ви виявили у себе підозрілого виду почервоніння на шкірі, а також один або кілька вищеописаних симптомів захворювання, то перше що ви повинні зробити – це звернутися до лікаря-дерматолога.

Вилікувати лишай в Одесі цілком реально, головне визначити його вид та тип збудника, а для цього необхідно провести ретельну діагностику.

Лікар-дерматолог вищої категорії Толбаєв Ельдар Гаїсович займається діагностикою та лікуванням позбавляючи в Одесі. Неабиякий досвід роботи, професіоналізм та компетентність доктора Толбаєва допомагають не тільки точно поставити діагноз, а й провести максимально ефективне лікування.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk