Лікування нейродерміту в Одесі

neirodermit

Нейродерміт відноситься до хронічних захворювань шкіри, і може початися після сильного стресу або алергії. Також нерідкі випадки виникнення нейродерміту при вагітності у зв’язку зі зниженням загальної опірності організму та підвищеною емоційністю. Зовні проявляється як папульозні висипання, що часто зливаються. Все це нерідко супроводжується сильним свербінням.

Чи є можливості запобігти хворобі і який шанс вилікуватися повністю? Спробуймо розібратися.

Причини виникнення та симптоми нейродерміту

Основною причиною появи хвороби лікарі вважають спадковість. До того ж, крім цього, нерідко у хворого на осередковий нейродерміт в анамнезі виявляються й інші алергічні реакції:

  • діатези, дерматити, кропив’янка, астма тощо;
  • харчова алергія чи реакція на ліки;
  • різко позитивна імунологічна реакція на аутоантитіла.

Крім цього, на розвиток хвороби у дитячому віці сприяють порушення ЦНС, вегетативної системи, шлунково-кишкового тракту або нейроендокринні порушення. Суттєвий вплив мають також нейросудинні зміни та інтоксикації організму. Оскільки хвороба тісно пов’язана з нервовою системою людини, то пацієнту досить просто понервувати, щоб загострився осередковий нейродерміт.

Найпершою ознакою хвороби, що доставляє масу незручностей є сильний свербіж у ураженій ділянці. Постійні сверблячі відчуття і бажання розчесати вогнище запалення, призводять до того, що розчесаний ділянку починає сильніше свербіти і шкіра на цій ділянці сохне, потовщується, що призводить до розтріскування і знову бажання розчесати хворе місце.

Ще однією ознакою початку захворювання є поява червоних плям, у яких немає чітких меж, при цьому уражена ділянка шкіри може бути сухою, а також можлива поява висипки. Шкірний малюнок набуває більш вираженого характеру, особливо, якщо хвороба вразила кисті рук.

Місця ураження та типи нейродерміту

Є два типи нейродерміту: обмежений і дифузний Перший тип найчастіше зустрічається у дорослих і представлений кількома не мокнучими папульозними ділянками, що мають чіткі пігментовані краї. Вони розташовуються на підколінних та ліктьових згинах, зустрічаються на передпліччях, потилиці, задній частині шиї тощо. Другий тип починається у будь-якому віці, і відрізняється великою кількістю висипів. На цей раз шкіра запалюється на обличчі, шиї, згинах ліктів і колін, грудях, на внутрішній поверхні стегон. Зазначені висипання часто розташовуються симетрично і мають сірий відтінок. Якщо їх розчесати – покриваються скоринкою з досить щільними вузликами. Загострення припадають на осінь-зиму – у вказаний період утворюються висипання, що сильно сверблять.

Найчастіше хвороба вражає:

  • поверхня ліктів та колін (на місцях згинів),
  • передню та бічну поверхню шиї;
  • особа.

Також існують:

  • нейродерміт на руках (кисті з обох боків),
  • нейродерміт статевих органів,
  • нейродерміт волосистої частини голови

Типи захворювання визначають за місцями локалізації висипів, а також з того, наскільки цей процес поширився:

  • обмежений тип – хвороба вражає невеликі ділянки;
  • дифузний типу навпаки, вражає великі площі шкірних покривів;
  • лінійний зустрічається при поразці рук та ніг;
  • фолікулярний – при ураженні волосистої частини тіла;
  • при псоріазиформному типу, хвороба зачіпає ділянку шиї та голови;
  • гіпертрофічний – область паху;
  • декальвуючий – локалізується на ділянках тіла, де є волосся, яке через хворобу випадає.

Нейродерміт: лікування хвороби

Постійна сверблячка, розчесана шкіра та висипання на характерних місцях – це сигнал до того, що у вас може починатися нейродерміт лікування хвороби, завдяки сучасним препаратам, буде швидким і не складним, якщо звернеться до дерматолога раніше, не затягуючи. Звичайно, повністю вилікуватися від недуги неможливо, але скоротити кількість загострень та послабити саму хворобу можна. Для початку лікар повинен провести діагностику та визначити, чому почалася хвороба?

Якщо хворий звернувся в період загострення, то поставити правильний діагноз буде дуже просто, інакше допоможе вегето-резонансне тестування. Важливо пам’ятати, що самолікування може зашкодити, а не допомогти – причини активізації хвороби різні, до того ж нейродерміт часто порушує роботу внутрішніх органів. Як тільки лікар визначить, що у пацієнта нейродерміт лікування можна починати, для чого застосовуються препарати (антигістамінні та для відновлення нормального функціонування нервової системи), вітаміни (В, А, Е, Р), місцева терапія та фізіотерапія.

Якщо хвороба торкнулася кишечника, використовують і ферментні препарати. Важливою є правильна дієта – з раціону слід повністю виключити сіль та гострі приправи, шоколад, каву, цитрусові. Не рекомендується носити синтетичний або дуже теплий одяг.

Дитячий нейродерміт та лікування у дітей

На жаль, дуже часто хвороба торкається і маленьких пацієнтів. Якщо у вашої дитини з’явився висип чи плями на обличчі, шиї або в інших зазначених місцях, а також він скаржиться на те, що «сильно свербить», то це сигнал для звернення до лікаря.

Для початку дерматолог повинен виявити алерген або встановити іншу (нервову) причину. Потім призначаються препарати, вітаміни, дієти та інші вже перераховані рекомендації.

Найголовніше, що повинні пам’ятати пацієнти, у яких лікар діагностував нейродерміт – це спокій і відсутність стресів. Якщо хвороба виявилася у вашого малюка – в першу чергу заспокойте та відволікайте його, а потім уже проводите лікувальні заходи.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk