Лікування папіломавірусу в Одесі

pappiloma

Папіломавірус людини – це захворювання, яке відноситься до вірусних інфекцій, здатних передаватися від людини до людини, переважно статевим шляхом, проте можливий і побутовий шлях зараження. Можливе зараження дитини під час вагітності чи пологів. Носієм хвороби може бути як жінка, і чоловік.

Папіломавірусна інфекція давно відома медицині та має досить багато штамів. Якісь із них, перебуваючи в організмі людини, не завдають шкоди, якісь провокують появу бородавок, а деякі здатні викликати таке страшне захворювання, як рак.

Які особливості та причини появи хвороби, що робити при виявленні у себе папілом, давайте розбиратися.

Звідки береться вірусна папілома?

Це захворювання посідає друге місце за поширеністю серед вірусних інфекцій жіночої статевої сфери. Чому саме жіночої? Адже захворювання схильні до представників обох статей. Справа в тому, що в більшості випадків хворий чоловік не відчуває дискомфорту і є носієм. Дуже рідко, якщо імунна система організму досить ослаблена, на слизовій оболонці геніталій і в сечівнику, в області ануса і прямої кишці можуть виявитися досить специфічні «венеричні бородавки». При цьому інкубаційний період може зайняти кілька місяців, так і затягтися на роки. Втім, у середньому він становить лише місяців 6. Досить часто прояв цієї хвороби протікає паралельно із ВІЛ, сифілісом тощо. Але найчастіше від проявів захворювання страждають саме жінки.

То все ж таки, звідки він береться, цей вірус і які причини появи папілом? Є кілька шляхів попадання вірусної папіломи в організм людини:

  • більшість випадків зараження посідає незахищені статеві контакти;
  • Ще одним із частих видів зараження, є зараження дитини від матері під час пологів.
  • мікротравми на шкірі також здатні дати зелене світло для проникнення інфекції в організм, при побутових контактах (використання одного рушника, мочалки, купання в одній воді тощо).

Вірусною папіломою людини (ВПЛ) заражено близько 80% дорослих людей. У переважній більшості випадків, особливо в молодому віці, організм самостійно позбавляється вірусу, що вразив його, приблизно протягом року. Однак, у деяких випадках, коли відбувається значне зниження захисних функцій організму, при гормональних сплесках, зниженні імунітету, вірус може активізуватись і тоді виявляються перші симптоми захворювання.

Клінічні прояви, симптоми ВПЛ

Про розвиток цього захворювання в організмі сигналізує поява на шкірі папілом. Вони можуть мати різні види від плоских і широких наростів до гострих утворень на шкірному покриві. Інкубаційний період може мати різну тривалість і в деяких випадках розтягнутий на роки, проте найчастіше він займає близько 4-6 місяців. Поява одиничних утворень або навіть цілих розростань кондилоім або папілом, може відбуватися залежно від типу вірусу, стану імунітету, загального стану організму людини.

Гострокінцеві кондиломи або «венеричні бородавки» спочатку виглядають досить нешкідливо – вони малі, м’які навпомацки, білі і розташовуються на тоненькій ніжці. Часом вони плоскі та широкі. Ви виявили у себе чи партнера такі нарости? Це папіломи лікування потрібно починати якомога швидше, не чекаючи, коли їх кількість збільшиться, самі бородавки стануть більшими (іноді до величини волоського горіха), з’явиться неприємний запах з гнійним нальотом. Крім того, якщо необачно зайнятися оральним сексом із хворою людиною, папіломи можна виявити на слизовій оболонці ротової порожнини. У жінок уражаються внутрішні статеві органи, а перебіг хвороби може бути зовні непомітним (спочатку). Більшість пацієнток звертаються до гінеколога, коли хвороба вже запущена та лікування виявляється досить тривалим.

Головним завданням при лікуванні даного захворювання є виявлення причин, з яких інфекція в організмі людини проявила себе. Найчастіше ВПЛ з’являється на тлі імунодефіцитних станів, або деяких інших захворювань, що в тому числі передаються статевим шляхом. Які це причини та що їх викликало має вирішувати досвідчений лікар.

Чим небезпечна поява папілом

Насамперед розвиток ВПЛ небезпечний своїм високим онкогенним ризиком, як у жінок, так і чоловіків.

Однак, навіть коли захворювання начебто нешкідливе і проявляється у вигляді невеликого шкірного наросту, воно скрізь може приносити проблеми:

  • папіломи на шиї, заважають при носінні одягу, чіпляються за прикраси, піддаючись механічному впливу, можуть доставляти неприємні відчуття і розростатися;
  • папіломи на обличчі також здатні доставляти максимум дискомфорту – крім неестетичного вигляду, вони також постійно піддаються прямому потраплянню сонячних променів, що є вкрай небажаним;
  • папіломи на тілі, так само як і папіломи під пахвами, знаходяться в постійному зіткненні з одягом, що неприємно фізично і може призвести до подальшого розростання через постійні пошкодження наростів;
  • папілома на мові, крім іншого, може заважати нормальному спілкуванню та вживанню їжі;
  • генітальні папіломи також завдають маси неприємностей своїм носіям, особливо в сексуальному житті і мають високий ризик перетворення на злоякісні утворення.

Виходячи з цього, багатьох цікавить питання – чи можна видалити папілому і не мучитися більше від дискомфорту та страху, що вона переросте на щось більше?

Ускладнення папіломавірусу

У чоловіків досить часто, якщо хворобу не лікувати, починає розвиватися уретрит та простатит, які можуть закінчитися безплідністю. У жінок ускладненнями можна вважати підвищений рівень ризику розвитку раку шийки матки, оскільки частина папіломних вірусів мають високий онкогенний ризик.

Діагностика та лікування  ВПЛ

При зовнішніх проявах хвороби діагноз ставиться без проблем лікарем-дерматологом, в інших випадках необхідні аналізи та спеціальні дослідження, наприклад, полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР), імуноферментний аналіз, імунограма та бактеріологічний посів.

Лікування папіломи вірусу призначається лікарем, виходячи з індивідуальних особливостей організму, і ця хвороба не відноситься до тих, які можна вилікувати самостійно. Як і при всіх венеричних захворюваннях, потрібне лікування обох партнерів, навіть якщо у одного з них симптоми відсутні. При виявленні папіломи лікування проводять, застосовуючи імуноглобуліни та імуномодулятори. Крім того, проводять місцеве лікування, метою якого є видалення папілом. Для цього використовують лазери, виморожування, електрокоагуляцію та інше. Зважаючи на те, що папіломи нерідко починаються паралельно з іншою хворобою, необхідно лікувати і її, не забуваючи про підтримку імунної системи організму людини, оскільки в даний момент ліків, здатних повністю знищити папіломавірус, немає. Крім того, навіть після лікування, людина повинна ще 3 роки, для профілактики, приходити на обстеження приблизно раз на 3 місяці. Якщо хвороба проявилася у вагітної жінки, то лікування слід починати на ранніх термінах вагітності, дотримуючись обережності та застосовуючи виключно кріотерапію та схожі методи.

У жодному разі не займайтеся самолікуванням, у тому числі видаленням та перев’язуванням ниточкою. При цьому вірус залишається на шкірі і продовжує розмножуватися інтенсивніше.

На даний момент існує декілька видів ефективного лікування ВПЛ, у тому числі видалення папілом рідким азотом. Однак, оскільки вірус проявляється за певних обставин, до лікування необхідно підходити комплексно:

  • першим кроком є видалення проявів захворювань – папілом на геніталіях, бородавок, кондилом на тілі;
  • противірусне лікування;
  • заходи спрямовані на зміцнення та підтримку імунітету.

Усі ці дії та призначення ліків повинні здійснюватися досвідченим лікарем. Будьте уважні до свого здоров’я, звертайте увагу на всі зміни, що відбуваються на шкірі та звертайтеся своєчасно до фахівців.

Досить легко підхопити папіломавірус лікування буде набагато складнішим. Тому охороняйтеся, ведіть здоровий спосіб життя і уникайте випадкових інтимних зв’язків, адже профілактика краще лікування. У разі будь-яких підозр на наявність захворювання, звертайтеся до фахівця.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk