Лікування педикульозу в Одесі

Педикулез

Таке неприємне захворювання, як педикульоз, широко поширене не тільки на території нашої країни, але також у всьому світі. Зараження характеризується появою на тілі людини комах, вошей.

Шляхи поширення педикульозу

Основний шлях передачі педикульозу – від людини до людини при близьких контактах, а також через одяг, головні убори, постільну білизну, предмети особистої гігієни зараженого. Зараження лобковим педикульозом можливе при статевому контакті.

Місця проживання вошей – найчастіше волосиста частина голови, пахова область, а також деякий час комахи можуть жити в одязі та речах людини, відкладаючи яйця у складках. В окремих випадках, хоч і досить рідко, воші можуть оселитися на інших частинах тіла, що мають волосяний покрив.

Слід зазначити, що воші можуть передаватися тільки від людини до людини.

Симптоми педикульозу

Першим і основним симптомом педикульозу є сверблячі відчуття в області, куди проникла комаха. І вже після, на корінні волосся можна помітити яйця (гніди), які відкладають дорослі особини.

Сверблячка відбувається через те, що воша порушує шкірний покрив людини, щоб насититься його кров’ю. При цьому, під час укусу, в ранку проникає її слина, що може бути вкрай небезпечно, оскільки в ній можуть бути небезпечні мікроорганізми, які можуть викликати у людини ряд важких захворювань.

Зовнішній вигляд гнид нагадує довгасті кульки, світло-коричневого або сірого кольору, які щільно прикріплені до коріння волосся. Дорослі особини можуть досягати до 4 мм завдовжки.

Діагностика

Діагностика педикульозу найчастіше відбувається під час медичних оглядів. Однак навіть самостійно людина може помітити появу комах у себе на тілі. Якщо ви запідозрили у себе чи близьких наявність вошей, не варто займатися самолікуванням, оскільки у разі зараження це може призвести до неприємних наслідків.

Кожна людина реагує на укуси воші по-різному. Якщо для одних це просто неприємні відчуття, то для інших поява комах може бути відзначена сильним свербінням, через яке відбувається розчісування та порушення шкірних покривів, що може спровокувати появу різних дерматитів.

Лікування педикульозу

Призначенням лікувальних заходів педикульозу в Одесі має займатися лікар дерматовенеролог. При цьому лікування педикульозу необхідно здійснювати комплексно. У цій ситуації просто знищити дорослих комах буде недостатньо, потрібно також позбутися гнид.

Крім цього, щоб уникнути повторного зараження, необхідно провести низку профілактичних заходів:

  • на високих температурах випрати одяг та постільну білизну;
  • ґрунтовно пропрасувати одяг та постільну білизну, рушники, з усіх боків;
  • всі тканинні речі, які були в оточенні зараженої людини (наприклад, м’які іграшки) обробити – випрати, винести на мороз, покласти в морозильну камеру не менше, ніж на 12 годин;
  • якщо воші оселилися в паху чи на тілі, при можливості поголити все волосся та обробити місця укусів.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk