Лікування піодермії у Львові

пиодермия

Піодермія – це місцева реакція шкіри у вигляді гнійних уражень шкірного покриву різної інтенсивності, що виникають внаслідок попадання гнійних коків через дрібні пошкодження дерми.

Крім самостійного перебігу, піодермія також може бути наслідком інших захворювань, де мають місце сверблячі відчуття і пошкодження шкіри через них, наприклад при цукровому діабеті, екземі, короста і т.д.

Якщо хворобу запустити і не лікувати вчасно, вона проникає в глибокі шари дерми і згодом залишаються стійкі рубці і пігментація.

Провести правильну діагностику та лікування в Одесі може лікар дерматовенеролог.

Що провокує захворювання та його основні симптоми

Провокатором захворювання є стафілококи та стрептококи. З цієї причини є розподіл захворювання на:

  • стафілодермії, стрептодермії, змішаний вигляд,
  • типи ураження – поверхневе або глибоке,
  • стадії течії – хронічні або гострі,
  • механізм виникнення – первинні, вторинні, у вигляді ускладнення.

У групі ризику знаходяться особи, які мають різні порушення в ендокринній системі, авітамінози, ожиріння, порушення нервової системи та інше. Також хвороба може проникнути в організм унаслідок різних порушень цілісності шкірного покриву – тріщини, травми, на місцях опіків та переохолоджень.

Через велику кількість різновидів захворювання та причин його виникнення, симптоми можуть бути різні.

У разі, коли захворювання спричинене стафілококом, розвиток хвороби відбувається найчастіше біля волосяних фолікул, потових та сальних залозах. Гнійники являють собою напружену форму від конічної до напівкулястої, з товстими стінками, колір гною, що виділяється – жовто-зелений. Якщо піодермія з’являється у дитини у вигляді епідемічної пухирчатки новонароджених, то зв’язку з локаціями вогнища запалення та волосяними фолікулами та залозами – може не бути.

У разі, коли захворювання викликано стрептококом, на шкірі з’являються так звані фліктени – бульбашки з непружною покришкою та серозним вмістом, який потім переходить у стадію гнійного. Бульбашки розташовуються на верхніх шарах шкіри, можуть розростатися, якщо не відбувається перетворення на ектіму, то ерозії, які залишаються на місці фліктен, швидко проходять залишаючи за собою пігментацію тимчасового характеру.

Діагностика та лікування піодермій в Одесі

Якщо ви знайшли у себе симптоми шкірного захворювання, негайно звертайтеся до лікаря дермато-венеролога в Одесі для встановлення точного діагнозу.

Діагностика проводиться на підставі анамнезу та клінічних проявів. Після візуального огляду порушень шкірних покривів лікарем можуть бути призначені лабораторні, гістологічні, імунологічні та мікробіологічні дослідження. Також можуть бути рекомендовані консультації лікарів – терапевта, невропатолога та ендокринолога.

Лікування піодермії може полягати в прийомі антибіотиків, ангіопротекторів, вітамінних препаратів, кортикостероїдних препаратів, цитостатиків, а також імунокоригуючих засобів. Крім того, показані препарати для зовнішнього лікування шкірних покривів.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk