Лікування псоріазу в Одесі

info1

Псоріаз – це хронічне захворювання шкірних покривів, неінфекційного характеру. Для даної хвороби характерний хвилеподібний перебіг, у якому періоди загострення чергуються з періодами ремісії. Наскільки довго триватиме період покращення, залежатиме від загального стану здоров’я пацієнта, від його способу життя та від того, наскільки правильним та коректним було проведено лікування лікарем. На щастя, він зовсім незаразний, хоч і моторошний на вигляд. Псоріаз може розпочатися у будь-якому віці, головне для цього – сприятливі умови. Наприклад, сильний стрес, тяжка хвороба або ще щось схоже, що призводить до суттєвого зниження імунітету.

Як виявити псоріаз на початковій стадії

Псоріаз, він же лускатий лишай, є найпоширенішим захворюванням шкіри. Розвинутися хвороба може у будь-якому віці, проте більше цьому схильна молодь.

Не помітити початок захворювання практично неможливо, так як початкова стадія характеризується почервонінням шкірного покриву, з подальшим перетворенням дерми до білих лусочок, що лущиться. При цьому уражена ділянка шкіри має чіткі межі та супроводжується свербінням. Хвороба може виявитися на будь-якій ділянці тіла, найчастіше обираючи такі місця локалізації, які заважають повноцінному життю людини. Наприклад псоріаз на обличчі або псоріаз на статевих органах.

Почервоніння шкірного покриву і омертвіння його до білих лусочок, що лущиться, – перша ознака початку хвороби. Це відбувається тому, що цикл клітин шкіри з невідомих наук причин скорочується до 3 днів (у нормальному стані він дорівнює 3 тижням). Оскільки хвороба не заразна, то й збудника як такого немає – псоріаз виключно вроджений. Якщо хворобу запустити, то кількома почервоніння на шкірі хворий вже не відбудеться, і вони почнуть поширюватися далі. Так може дійти до псоріатичної еритродермії чи артропатичного псоріазу. При першому починається ураження всього шкірного покриву, що супроводжується підвищенням температури, збільшенням лімфатичних вузлів та порушенням загального стану організму. Друге ускладнення набагато гірше, оскільки хвороба починає вражати суглоби. Крім того, хвороба може торкнутися нігтів, що легко простежити завдяки зміні їх форми, появі точкових вдавлювань або серйозному помутнінню. Висипання супроводжуються сильним свербінням і можуть з’явитися на будь-якій ділянці тіла.

Пам’ятайте, що це захворювання впливає не тільки на шкірний покрив, воно також зачіпає всі системи організму. Тому звернення до лікаря на ранніх стадіях для діагностики псоріазу є обов’язковим.

Якщо хворобу ігнорувати, то кілька почервонінь на шкірі можуть перетворитися на серйозну проблему, почавши поширюватися далі, це може призвести до появи псоріатичної еритродермії або артропатичних ускладнень. У першому випадку це – ураження всіх шкірних покривів, що супроводжується підвищенням температури, збільшенням лімфовузлів та погіршенням загального самопочуття. Друге ускладнення набагато серйозніше – у цьому випадку хвороба вражає суглоби та нігті на руках та ногах. Крім цього, почервоніння супроводжуються свербежем і чим більше, тим він стає сильнішим.

Що є причиною псоріазу

Омертвіння дерми ураженої ділянки відбувається через скорочення циклу оновлення клітин шкіри. У нормальному стані такий цикл становить 3 тижні, а при лускатому лишаї скорочується до 3 днів.

Оскільки хвороба не є заразною, то і збудника немає – лускатий лишай є виключно вродженим захворюванням.

Як правило, виділяють такі причини розвитку хвороби:

 • генетична схильність;
 • нервові перенапруги, стреси;
 • гормональні зміни;
 • порушення метаболізму;
 • наявність кишкових паразитів;
 • вірусні інфекції.

І хоча механізм появи захворювання до кінця не вивчений, відомо точно, що механізмом появи лускатого лишаю є збої та порушення в роботі імунної системи.

Види та класифікація захворювання

Дане захворювання може виявлятися у різних формах. Його види включають:

 • вульгарний псоріаз, його ще називають простим або бляшкоподібним;
 • пустульозний, ще його називають ексудативним псоріазом;
 • краплеподібний псоріаз, коли його називають точковим;
 • себорейний псоріаз;
 • згинальних поверхонь.

Також існує класифікація хвороби за ступенями тяжкості:

 • перший ступінь – легкий, характеризується невеликими ураженнями шкіри до 3%;
 • друга – середня, характеризується ураженнями шкіри від 3 до 10% загальної площі;
 • третій ступінь – важка, характеризується великими ураженнями шкіри понад 10% загальної площі.

При цьому ускладнення, коли уражаються суглоби, оцінюється як третій, найважчий ступінь, навіть якщо порушення шкірних покривів при цьому незначні.

Якщо вражена голова

Лікування псоріазу голови мало чим відрізняється від стандартного курсу, хіба що в цьому випадку застосовуються сучасні шампуні та гелі, розроблені вченими-медиками спеціально для подібних цілей.

Важливо знати

У псоріазу є дві форми – літня та зимова. В останньому випадку поїздка хворого на морський курорт виявиться корисною, інакше тільки нашкодить. Незалежно від виду хвороби вам не рекомендується різко змінювати кліматичні зони, щоб не нашкодити собі. Єдиним шкірним захворюванням здатним виникнути та загостриться від стресу, є псоріаз лікування тому має включити у себе чуйне та уважне ставлення з боку родичів. Якщо не говорити хворому гидоту і уважно до нього ставиться, то він піде на поправку набагато швидше.

Якщо захворіла дитина

Лікування псоріазу у дітей нічим не відрізняється від лікування звичайного дорослого. Щоправда, не рекомендується дитину залякувати, бажано уважно стежити за її оточенням (діти дещо жорстокі і можуть почати дражнити її або ображати) і, найголовніше, заспокоїти.

Чи можливо вилікувати хворобу?

На жаль, лікар сходяться на думці, що вилікувати лускатий лишай повністю, на даний момент, неможливо, оскільки до кінця не зрозумілий механізм його дії. Однак цілком легко звести зовнішні прояви до мінімуму, коли на тілі залишається лише одна бляшка, яка називається черговою. Звичайно, її особливо нікому показувати не захочеться, але це незмінно. Проте всі супутні проблеми – почервоніння, лущення, температура та інші – зникнуть, але не назавжди.

Звертайтеся негайно до досвідченого лікаря дерматолога, якщо ви важко перехворіли або якийсь час перебували в стані сильного стресу і раптом виявляєте на тілі дивну пляму або плями червоного кольору, покриті дрібними білими лусочками. Можливо, це може бути псоріаз, лікування якого необхідно почати негайно.

Для початку зверніться до дерматолога та запишіться на консультацію. Жодні аналізи не дадуть змоги визначити хворобу, оскільки немає збудника, тож упевнитися у здогадці допоможе лише огляд. Природно, вас попросять здати аналіз крові, але це знадобиться для того, щоб визначити, чи не вражені печінка, підшлункова, суглоби та нирки, адже хвороба може вплинути і на них. Крім того, аналіз підкаже, як провести детоксикацію та які призначати ліки – до хвороби потрібен індивідуальний підхід. У середньому курс лікування триває 30-40 днів, у цей час хворого лікують та одночасно підвищують його імунітет. Природно, що прийом гормональних препаратів протипоказаний (проте використання таких мазей виявиться корисним), тому що вони погіршують імунну систему.

Точний діагноз може поставити саме лікар дерматолог, після огляду, а призначення аналізів допоможе виявити який вплив хвороба на весь організм в цілому.

Одночасно з лікуванням, як правило, проводяться заходи спрямовані на підвищення імунітету хворого, а також на стабілізацію нервової системи.

Звертайтеся до перевіреного лікаря-дерматолога, який зможе делікатно допомогти вам максимально знизивши ймовірність рецидиву.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk