Лікування саркоми Капоші в Одесі

Саркома Капоші – тяжке захворювання, яке характеризується множинним злоякісним ураженням шкіри з можливим переходом на слизові, лімфатичну систему та внутрішні органи. Існують такі види саркоми Капоші – європейський чи класичний, імуносупресивний, ендемічний чи африканський, епідемічний.
Причини та симптоми саркоми Капоші
На даний момент медицина не готова назвати точні причини, з яких здійснюється розвиток саркоми Капоші. Непоодинокі випадки діагностики захворювання на тлі інших злоякісних процесів (лімфосаркома, хвороба Ходжкіна, грибоподібний мікоз, мієлома). Також в ході досліджень вдалося виявити частий зв’язок саркоми Капоші з наявністю в організмі специфічних антитіл, які утворюються внаслідок зараження вірусом герпесу типу 8 (HHV-8, ВГЧ-8). Інфікування яким може відбуватися статевим шляхом через обмін слиною, кров’ю. Наявність в організмі вірусу 8-го типу герпесу не обов’язково може призвести до саркоми Капоші, хвороба розвивається лише за певних умов, серед яких критичне зниження імунітету.
Групою ризику можна назвати такі верстви населення:
- чоловіки, носії ВІЛ;
- чоловіки Середземномор’я похилого віку; жителі або особи, що довго перебувають на території Центральної Африки;
- пацієнти з пересадженими органами, або які перебувають довго під імуносупресивною терапією.
Цей вид саркоми може виникнути у будь-якій частині тіла. Однак, у класичному варіанті, спочатку осередки виникають на нижніх кінцівках – стопах і гомілках (на передньобоковій частині). Спочатку проявляється плямами синьо-фіолетового кольору. Важливою особливістю саркоми Капоші є симетрія і велика кількість вогнищ, що розвиваються, мають вигляд округлих вузлів від білого до жовто-сірого кольорів з бугристою, лусчастою або рівною поверхнею.
Незалежно від початкової стадії, пухлини стають щільнішими, ростуть і досягають 2 см у діаметрі. Зростання супроводжується хворобливими відчуттями, які стають сильнішими при торканні. Разом з цим можлива поява щільних набряків на ногах, які можуть проявитися до початку висипань.
Крім цих, можуть виявлятися також інші симптоми, які допоможуть встановити точний діагноз:
- підвищення температури;
- діарея з домішкою крові;
- відкашлювання мокротиння з кров’ю,
- збільшення лімфатичних вузлів.
Також траплялися випадки з такими неспецифічними симптомами як запаморочення, поколювання на тілі, “гусяча шкіра”.
У разі, якщо захворювання проявляється у хворих на ВІЛ, то симптоми мають більш виражений характер, а пухлини ростуть більш агресивно.
Діагностика та лікування в Одесі
Щоб діагностувати це захворювання, необхідно провести огляд пацієнта на наявність типових клінічних проявів. Далі проводиться гістологічний аналіз біопсійного зразка, взятого з ураженої ділянки шкіри. Також проводяться імунні дослідження та береться аналіз крові на ВІЛ.
Якщо є підозри про поразку внутрішніх органів, то можуть бути призначені:
- рентген легень;
- УЗД органів черевної порожнини;
- УЗД серця;
- гастроскопія і т.д.
Діагностика саркоми Капоші – дуже відповідальне завдання, від якого залежатиме подальший результат хвороби. Довіряйте своє здоров’я лише професіоналам. Ельдар Гаїсович Толбаєв – лікар дерматовенеролог вищої категорії, з більш ніж 20-річним стажем роботи у своїй сфері, готовий прийняти в Одесі кожного, вислухати та призначити правильне лікування.
Як правило, лікування має пряму залежність від типу хвороби та її клінічного перебігу. Може бути місцевим чи системним. До місцевого лікування відносять кріотерапію, хіміотерапію, опромінення уражених ділянок, застосування інтерферонів. Системна терапія саркоми Капоші застосовується у крайніх випадках, оскільки має вкрай негативну та руйнівну дію на кістковий мозок.
Позитивний результат від лікування безпосередньо залежить від імунітету пацієнтів, перебігу та характеру хвороби. При високих показниках стан імунної системи він досягає 50-70%.