Лікування себорейного дерматиту в Одесі

Лечение себорейного дерматита в Одессе

Себорея у дослівному перекладі означає «салотеча». Це захворювання пов’язують із надмірною роботою сальних залоз. Склад шкірного сала модифікується. Зустрічається кілька різновидів захворювання: жирний (у 70% випадків) та сухий себорейний дерматит, а також змішана форма запалення. У нормі сальні залози забезпечують захист шкіри, – продукт їхньої секреції створює водно-жировий шар. При порушеннях антибактеріальний характер виділень змінюється, жир на поверхні епітелію розкладається, внаслідок чого шкірні покриви подразнені і запалені. Найчастіше себорея вражає шкіру голови та обличчя.

Збудником захворювання є дріжджові гриби Malassezia furfur, які є в організмі будь-якої людини, не проявляючи себе до певного моменту. Активно розмножуватися гриби Malassezia furfur на шкірних покривах починають у зв’язку з функціональними розладами сальних залоз.

Себорейний дерматит: причини виникнення

Фахівці досі не дають чіткої відповіді, чим викликана подібна шкірна недуга. Порушувати діяльність сальних залоз, змінювати склад їхнього секрету і, відповідно, створювати умови для патогенної мікрофлори можуть багато факторів:

 • генетична схильність;
 • порушення стану щитовидної залози;
 • авітамінози;
 • інфекційні захворювання;
 • вживання гострих, жирних страв;
 • ослаблена робота шлунково-кишкового тракту;
 • зміна клімату;
 • нервові хвороби;
 • часте миття голови засобами із лужним складом.

Себорейний дерматит новонароджених, як правило, розвивається на тлі гормонального дисбалансу, неправильної організації годування або при неписьменному догляді за шкірою дитини.

Себорейний дерматит: симптоми

У разі коли хвороба локалізується на волосяній частині голови, у початковому етапі захворювання пацієнти помічають появу рясної лупи. З часом поразки стосуються всієї голови і прилеглих зон (особа, шия). Шкіра в цих місцях запалюється, лущиться, покривається дрібними лусочками жовтого відтінку (при сухій формі дерматиту скориночки сірі). Хворі скаржаться на частий, сильний свербіж.

Волосся при себореї стає слабким, тонким, на вигляд маслянистим і злиплим.

Себорея може також переходити або виявлятися на обличчі (а саме – переніссі та носогубних складках), ділянках за вухами, шиї, грудях чи спині між лопаток, а також у пахвинній ділянці та пахвових западинах. Також трапляються прояви себорейного дерматиту на ногах, руках. Вугрі і прищі – часті явища у випадках даного захворювання.

Якщо хвороба торкнулася шкіру ніг, то найчастіше її локалізація відбувається у підколінній та пахвинній областях. При появі себореї на руках, шиї та обличчі, на шкірі відзначаються червоні папули вкриті лусочками, при цьому хворий відчуває сильну свербіж.

Себорея, дерматит: лікування в Одесі

Якщо ви помітили у себе якусь ознаку з перерахованих вище, не відкладайте візит до фахівця. Себорея розвивається дуже швидко (від 2 тижнів), а самолікування за такого стану шкіри неприпустимо.

Лікування себорейного дерматиту в Одесі проводиться в комфортних умовах із застосуванням передових діагностичних методик та сучасних безпечних препаратів. Терапія полягає у застосуванні наступних засобів:

 1. Антигрибкові шампуні та мазі.
 2. Протизапальні суміші.
 3. Склади з ефектом, що відлущує.

Такі препарати наносять на уражені ділянки шкіри 1-2 рази на день, курс лікування зазвичай триває від 2 тижнів до місяця.

Себорея: профілактика

Дерматозу подібного характеру можна уникнути чи суттєво знизити ризик його розвитку. Оскільки розлади салоутворення бувають пов’язані із зовнішніми факторами, слід виключити:

 • стреси;
 • жирну їжу та приправи;
 • алкоголь;
 • неякісні косметичні засоби.

Уважно стежте за гормональним тлом свого організму, ретельно доглядайте шкіру обличчя, голови та тіла. Вживайте більше води – разом із нею виводяться токсини. І підтримуйте імунітет належним чином.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk