Лікування сифілісу в Одесі

siphilis

На жаль, венеричні захворювання не є рідкісним явищем, особливо якщо згадати про раннє підліткове інтимне життя. Одна з найдавніших, але не менш небезпечних хвороб такого роду — це консультація сифіліс, при першому зверненні, можете не сумніватися, буде швидкою і легкою. Декілька відповідей на поставлені питання, огляд та здавання обов’язкових аналізів крові, зобов’язаних встановити присутність або відсутність збудника в крові.

Сифіліс – дуже поширена венерична хвороба, яка викликана таким збудником, як бліда трепонема Treponema_pallidum.

Перебіг захворювання повільний з постійним погіршенням стану здоров’я пацієнта, запущені випадки призводять до уражень внутрішніх органів, нервової та опорно-рухової систем та болісного летального результату.

Однак, завдяки розвиненій медицині, це захворювання добре піддається лікуванню, особливо якщо вчасно було виявлено перші ознаки сифілісу та вчасно розпочато терапію. Тому, дуже важливо при виявленні у себе симптомів, відразу звернеться до профільного лікаря.

Але, спочатку давайте розглянемо групи ризику і як хвороба може проникнути в організм людини.

Шляхи розповсюдження сифілісу

Дуже часто пацієнти ставлять такі питання – чи буває вроджений сифіліс? Чи існує можливість побутового зараження? Давайте розумітися.

Це захворювання може поширюватися такими шляхами:

  • близько 95% заражень відбувається статевим шляхом, тобто. при незахищеному статевому акті;
  • побутовий сифіліс також можливий, проте через те, що бактерії швидко гинуть поза людським організмом, такі випадки мінімальні;
  • внутрішньоутробне зараження можливе і походить від матері до плода;
  • також мати, носій вірусу, може заразити дитину під час природних пологів, і навіть через грудне молоко;
  • ще одним шляхом зараження може бути зараження через кров під час переливання.

Слід зазначити, що носій вірусу може заразити партнера навіть у момент, коли хвороба перебуває в інкубаційному періоді, до перших симптомів.

Ознаки сифілісу

Після потрапляння в організм людини збудник даної хвороби Treponema_pallidum, протягом 1-8 тижнів перебуває в інкубаційному періоді. Перші симптоми, як правило, починаються після закінчення цього терміну.

Ознаки хвороби різноманітні та мають пряму залежність від стадії. При первинному сифілісі спостерігається наступна типова клінічна картина:

  • там, де трепонема проникає в організм, утворюється пляма, шанкр, з наступним перетворенням їх у ерозію;
  • якщо шанкер утворився на слизовій оболонці, то він має чіткі межі з щільним дном і яскравий червоний колір;
  • шанкри мають різні діаметри і не є болючими, проте їхня поява може супроводжуватися набряками в місцях проникнення вірусу;
  • сифіліс губою і сифіліс мовою, тобто. в ділянці рота, може проявлятися у вигляді хворобливих ерозій;
  • сифіліс ока зустрічається досить рідко, при цьому участь очей у процесі хвороби частіше стає можливою при вторинній або третинній стадії сифілісу та рідко при первинній;
  • спостерігаються порушення зору, утворення шанкрів, гуми в області очей;
  • прояв хвороби в області ануса відбувається у вигляді виразок із тріщинами, що може викликати біль при дефекації;
  • там, де розташовується шанкр, відбувається збільшення регіонарних лімфовузлів, безболісних при натисканні.

Якщо при первинній стадії лікування не розпочати, то через 3-6 місяців, хвороба переходить у другу стадію. При вторинній симптоми такі:

  • прояв сифілісу на шкірі – з’являються висипання (еритематозні, папульозні, пустульозні), окремі один від одного, які можуть відрізнятися за розміром, видом навіть у одного пацієнта;
  • при цьому не відбувається підвищення температури та загальне самопочуття залишається без змін;
  • через час висипання на шкірі бліднуть втрачаючи свою яскравість;
  • починається випадання волосся;
  • порушується робота внутрішніх органів.

Третинний сифіліс може розвинутись через кілька років від моменту зараження та характеризується появою таких симптомів:

  • поява горбків на шкірі;
  • поява вузлів у глибині шкіри;
  • у місцях проникнення трепонем утворюються ущільнення;
  • вузлики та ущільнення ростуть і можуть розкриватися, з наступним витіканням з них густої рідини, після чого на ураженому ділянці утворюється виразки та рубці.
  • порушується робота всіх внутрішніх органів.

Третя стадія сифілісу, третинна, якщо її не лікувати, призводить до летального результату.

Слід зазначити, що симптоми сифілісу різних стадіях в жінок і чоловіків можуть дещо відрізнятися.

У чоловіків набрякає та ущільнюється крайня плоть, потім з’являються виразки на пенісі, уретрі та анусі.

У жінок перші симптоми можуть наступити раніше, ніж у чоловіків, і вони характеризуються появою виразок на статевих губах і всередині піхви, загальним погіршенням самопочуття, слабкістю, збільшуються регіональні лімфовузли.

На окрему увагу заслуговує така ситуація, як сифіліс і вагітність. При вагітності захворювання є вкрай небезпечним як для самої жінки, так і її дитини в утробі. Тому кожен такий випадок має вирішуватись строго індивідуально з лікарем.

Діагностика сифілісу та його лікування

Для встановлення діагнозу пацієнту необхідно пройти повне обстеження:

  • в першу чергу потрібна консультація лікаря-венеролога, на цьому етапі необхідно бути максимально відвертим з лікарем для збору повного анамнезу;
  • потім слід огляд, з метою оцінки характеру висипів і повноти картини захворювання;
  • після чого слідує лабораторна діагностика.

Лікування сифілісу під час першого періоду хвороби включає прийом різних антибіотиків, а припиняти курс лікування самостійно не можна ні за яких обставин. Навіть якщо виразки зійшли (що може статися за період від 1 до 5 тижнів), лікування необхідно продовжувати до кінця, точно дотримуючись рекомендацій лікаря.

Процес лікування можна проводити амбулаторно, але при цьому потрібно суворе дотримання графіка прийому лікаря та проведення здачі аналізів. Тривалість лікування може бути різною залежно від стадії, в середньому вона становить від 3 місяців при первинному сифілісі і не менше 24 місяців при вторинному.

Також профілактичну терапію слід проводити родичам та партнерам хворого, щоб уникнути повторних заражень, а також зараження побутовим шляхом.

Чи можливе лікування сифілісу?

Так можливо. Лікування не надто складне, якщо ви вчасно звернетеся за допомогою. Найкраще звертатися до лікаря відразу після виявлення у себе основних симптомів хвороби, до яких відноситься поява виразки або ерозії, яка також називається шанкром, на статевих органах, губах, слизовій оболонці рота або шкірі. Шанкр не викликає хворобливих відчуттів, досить твердий і може виявитися в важкодоступних місцях. Головна небезпека полягає у виділеннях, що містять збудника.

А якщо не лікуватись?

Припустимо, ви припустилися помилки і до лікаря не звернулися, а шанкер зажив самостійно. Що це означає? У період від 1 до 6 тижнів, залежно від вашого організму, почнеться вторинний сифіліс, лікування якого все ще можливе, проте воно буде вже більш складним і тривалим. Для цієї стадії характерні виразки в ротовій порожнині і біль у горлі, висип, що з’являється на тілі, збільшення лімфовузлів і бородавчасті утворення в районі статевих органів і ануса. Рідина, що сочиться, із зазначених ерозій містить бактерію, що викликає цю моторошну хворобу і будь-який контакт здатний заразити навіть здорову людину. На цій стадії хвороба вражає вже ваші внутрішні органи, оскільки встигає розійтися по всьому організму.

Лікування пізнього сифілісу або хвороба у занедбаній формі

Лікування пізнього сифілісу, якщо пацієнт не зміг вчасно звернутися, складається з двох курсів і може зайняти дуже багато часу. Звичайні методики припускають різну кількість часу: від 28 та 14 днів із двотижневою перервою; до 42 і 14, з тією ж обов’язковою перервою. Природно, що за вказаний час хворий встигає заразити досить багато інших людей, яким також потрібен спеціальний догляд. Тому не тягніть і звертайтеся при перших підозрах – краще перестрахуватися і позбавити себе багатьох подальших проблем, пройшовши простий курс лікування.

Одужання

Після вашого одужання потрібно спостерігатись у лікаря ще протягом 5 років. Змиріться, вам потрібно проходити протягом зазначеного періоду ретельні перевірки, які мають виявити можливі відхилення, адже хвороба може стати хронічною. Пам’ятайте, що при сифілісі імунітет не виникає і ви можете заразитися повторно навіть через місяць після лікування. Ви з подивом виявили у вашого партнера дивні висипання на інтимних ділянках тіла та почали відчувати сумніви? Знайте – інкубаційний період може зайняти від 9 до 90 днів, якщо ця сифіліс консультація допоможе швидко вирішити всі підозри.

Погодьтеся, не варто наражати на небезпеку здоров’я родичів, та й своє власне, тільки тому, що «ви не впевнені». Розвійте ці сумніви і, якщо аналізи виявилися позитивними, не впадайте у відчай. Головне – звертайтеся по кваліфіковану допомогу, а на прийом захопіть і свого партнера, оскільки лікуються такі хвороби відразу в обох партнерів.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk