Лікування токсидермії в Одесі.

токсидермия

Токсидермія – хвороба, що виявляється гострим запаленням шкірного покриву, слизових оболонок, внаслідок попадання в організм різних речовин, які є для організму токсичними та викликають алергію. Потрапити ці речовини можуть внаслідок їхнього вдихання, прийому всередину, введенні під шкіру, м’язи, вени.

Як правило, якщо говорити про токсидермію, йдеться про отруєння та алергічні реакції організму на різні лікарські речовини, але також може бути реакція на недоброякісні продукти харчування.

Дане захворювання буває таких видів – фіксована та поширена токсидермії, а також підвид – синдром Лайєлла.

Причини та симптоми хвороби

Причини можуть бути досить різноманітними, але найчастіше при лікарській токсидермії – це результат побічних дій певних ліків. При цьому захворювання, крім гострої реакції, може бути результатом тривалого введення медикаментозного засобу.

Алергічні та токсичні компоненти, потрапляючи в організм, викликають розвиток множинних уражень шкірних покривів, слизових, нервової та судинної системи, внутрішніх органів. Бувають випадки розвитку хвороби як наслідок параалергійної реакції, тоді непереносимість лікарських речовин готується попередніми хворобами (ревматизмом, ангіною, епідермофітією тощо).

Ще однією причиною може бути придушення будь-якими ліками ферментних систем, що отруює дії на тканини, найчастіше при передозуванні.

Якщо токсидермія має нелікарську причину, виною можуть бути продукти харчування. Це може бути як окрема реакція організму на продукт, так і наслідком вживання несвіжих, прострочених продуктів харчування, які токсично впливають на організм.

Симптомами є висипання еритематозного, папульозного, везикулярного, папуло-везикулярного характеру на покривах шкіри та слизових. У деяких випадках можливі виникнення дифузних еритематозних вогнищ або еритродермії.

Локалізація висипки на слизовій оболонці рота і губах може мати як широкий характер, так і у вигляді катаральних, геморагічних, міхурово-ерозивних уражень.

Примітно, що однакові причини виникнення хвороби можуть у різних людей по-різному виявлятися. Однак, незважаючи на це, дія деяких лікарських препаратів на організм (наприклад, йоду або брому) має дуже характерну клінічну картину.

При фіксованій формі основним симптомом є поява на шкірі або слизових одного або кількох кругло-овальних плям у діаметрі близько 2-3см, що приймають через деякий час коричневий колір. У центрі можлива поява пухиря. Якщо в організм припиняє надходити речовина, яка спровокувала таку реакцію, то за 7-10 днів прояви хвороби зникають.

Ознаками фіксованої токсидермії також можуть бути:

  • дратівливість;
  • пригнічений настрій;
  • порушення сну;
  • підвищення температури і натомість загальної слабкості;
  • неприємні відчуття на тілі – свербіж, болючість, печіння;
  • також торкається серцево-судинна система, печінка, нирки.

У разі поширеної токсидермії прояви на шкірно-слизових ділянках можуть поєднуватися з ураженнями інших органів.

Якщо своєчасно провести діагностику та припинити попадання алергену в організм, перебіг хвороби має нетривалий характер.

Синдром Лайєлла – найважча форма хвороби, яка має найчастіше лікарський характер, рідше реакцію на токсичні чи інфекційні збудники. Клінічна картина зовні нагадує опік другого ступеня, за вкрай тяжкого стану хворого.

Діагностика та лікування в Одесі

Чим швидше і точніше буде проведено діагностику, тим швидше можна розпочинати курс лікування. В Одесі лікар вищої категорії Ельдар Гаїсович Толбаєв готовий прийняти кожного, кого турбує стан здоров’я. При тривожних симптомах – не відкладайте похід до лікаря.

Лікування токсидермії, в першу чергу, передбачає правильну діагностику, знаходження та усунення дії речовини, що спровокувало негативну реакцію. Крім виведення алергену, також застосовуються зовнішні засоби, що полегшують стан хворого.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk