Лікування трихомоніазу в Одесі

trihomaniaz

Урогенітальний трихомоніаз є одним із найбільш часто зустрічаються у світі захворювань, що передаються статевим шляхом, через який відбувається процес запалення в сечостатевій системі як жінок, так і чоловіків – на них хворіє близько 10% усієї Землі. Щороку на них захворює близько 180 мільйонів людей. Насамперед, трихомоніаз небезпечний саме ускладненнями, передається статевим і побутовим шляхом, щоправда, подібним чином можуть захворіти лише дівчата, скориставшись рушником, білизною чи іншим предметом особистої гігієни зараженої людини.

Однак запальний процес, на жаль, не єдина неприємність, пов’язана з цією хворобою. Які у неї симптоми, як відбувається діагностика і чому необхідно негайно розпочинати лікування трихомонади, давайте розглянемо нижче.

Що являє собою трихомоніаз

Для початку необхідно розібратися, які форми приймає збудник хвороби Trichomonas vaginalis і які шляхи його поширення.

Насамперед слід зазначити, що трихомонада є найпростішим мікроорганізмом, здатним самостійно пересуватися організмом людини, вона буває таких видів:

  • Піхвова трихомонада – найімовірніший із усіх можливих способів “підхопити” хвороба – це зараження статевим шляхом, при незахищеному статевому акті. При цьому шанс захворіти на урогенітальний трихомоніаз досить високий при зниженні захисних сил організму.
  • А ось ще один вид, трихомонада ротова, не має відношення до незахищених сексуальних контактів. Як правило, цей мікроорганізм присутній в організмі людини і за все життя може ніяк не проявити себе. Присутність трихомонади ротової виявляється в зубному нальоті, що накопичився, в запальних процесах ротової порожнини – парадонтозах і гінгівітах, а також мікроорганізм живе в гнійних вмістах гайморитів, остеомієлітах, обтяжуючи перебіг хвороби.
  • Кишкова трихомонада, як і її побратим, ротова, також мирно мешкає одночасно з корисною мікрофлорою в організмі людини, викликаючи за певних обставин (хвороби, зниження імунітету тощо) масу неприємних відчуттів. Розмножуючись, кишкова трихомонада провокує у свого носія коліт і ентероколіт, а також викликає часту діарею, що повторюється.

Ознаки трихомоніазу

Якщо симптоми появи кишкової та ротової трихомонадою досить зрозумілі, то ознаки появи вагінальної, необхідно розглянути докладніше.

Так як це захворювання передається в переважній більшості випадків статевим шляхом, то ознаки інфікування можуть з’явитися у хворого після незахищеного сексу на 4-5 день (можливі випадки тривалого періоду інкубації до 2-х місяців). Звичайно, теоретично шанс заразитися побутовим шляхом також можливий, оскільки цей мікроорганізм може якийсь час мешкати у вологому та теплому (температура тіла людини) середовищі, але для цього доведеться порушити майже всі норми особистої гігієни.

У жінок ознаки трихомоніазу мають такий характер:

  • зміни піхвових виділень – вони стають рясними, пінними, мають жовтувато зелений колір;
  • крім цього, виділення мають неприємний запах;
  • з’являється дискомфорт і болючі відчуття при сечовипусканні, а також під час сексу;
  • слизова піхви стає набрякою і колір стін змінюється на яскраво червоний.

Хоча чоловік іноді виступає носієм хвороби, яка ніяк себе не проявляє, проте у гострій формі основними ознаками є:

  • біль під час проходження сечі по уретрі;
  • часті помилкові позиви в туалет;
  • слизово-гнійні виділення з пеніса, які можуть бути у ряді випадків мимовільними;
  • також можуть бути свербіж і печіння в пенісі після сексу.

Особливістю даного захворювання можна вважати те, що воно, як правило, йде в компанії з іншими хворобами сечостатевої системи, такими як: хламідіоз, гонорея, мікоплазмоз, герпес, кандидоз і т.п.

Чи можливе лікування трихомоніазу?

Сучасна медицина знайшла спосіб боротьби з недугою під назвою «трихомоніаз», що й не дивно, якщо згадати про її поширеність. Лікування трихомоніазу обов’язково включає прийом як протимікробних препаратів, так і засобів для підвищення імунної системи. Під час курсу лікування необхідно припинити статеві зв’язки та прийом алкоголю. Як і під час інших венеричних хвороб, необхідно лікувати одночасно обох статевих партнерів, навіть якщо в одного з них аналізи показали відсутність трихомонад. Якщо хвороба почалася недавно, можна обійтися простим прийомом потрібних препаратів, але лікування хронічного трихомоніазу включає стимулюючу терапію, яку потрібно провести до початку курсу. Важливо знати, що хвороба часто починається одночасно з іншими венеричними захворюваннями.

Трихомоніаз у жінок. Симптоми, лікування

Місцем проживання збудника в жіночому організмі найчастіше є піхва, звідки може поширитися і інші органи: уретра, бартолиновы залози, парауретральные ходи. Рідше його виявляють у сечовому міхурі, матці та маткових трубах, ниркових баліях та прямій кишці. Найяскравішими симптомами слід вважати: виділення з піхви жовтого кольору та з неприємним запахом, почервоніння та свербіж у зовнішніх статевих органах, біль при сечовипусканні та статевому акті. Лікування трихомоніазу у жінок включає, крім прийому основних препаратів, обов’язкову нормалізацію мікрофлори піхви і відновлення його функціонального стану, для чого, найчастіше, застосовуються спеціальні інтравагінальні таблетки.

Трихомоніаз у чоловіків. Симптоми, лікування

На жаль, у більшості випадків досить складно виявити трихомоніаз у чоловіків лікування ж пройде швидко, за умови виконання всіх приписів лікаря. Симптоми у сильної половини людства не виявляються або майже непомітні. Серед того, на що потрібно звернути увагу, слід відзначити неприродні виділення із сечівника, біль і печіння при сечовипусканні, а також симптоми простатиту (якщо була уражена простата).

Трихомоніаз та вагітність

Ця хвороба, особливо якщо жінка у положенні, може досить погано закінчиться. Будуть спровоковані передчасні пологи, дитина, яка народилася, не набере потрібної ваги або що гірше. Саме тому лікування трихомоніазу при вагітності є необхідністю, яка дозволить не лише подбати про ваше здоров’я, а й про малюка.

Наслідки трихомоніазу

Якщо хворобу не лікувати, то наслідки трихомоніазу можуть бути дуже сумними для представників обох статей, серед яких, крім іншого, порушення дітородної функції та виникнення злоякісних процесів в організмі.

Як відбувається діагностика та лікування

Трихомоніаз, як правило, добре діагностується. Насамперед лікар проводить детальний огляд пацієнта, після чого можуть бути призначені такі методи діагностики:

  • дослідження взятого матеріалу під мікроскопом (береться мазок у чоловіків (уретра) та жінок (уретра, піхва);
  • мікробіологічне дослідження;
  • діагностика ПЛР;
  • імунологічні дослідження

Слід зазначити, що при виявленні трихомонад у одного партнера обов’язково необхідно перевірити другого, навіть якщо ознак хвороби немає.

Лікування призначається лікарем також для обох партнерів, щоб уникнути повторних заражень.

Лікування має бути комплексним та індивідуально підібраним, залежно від реакції конкретної людини на певні ліки. Для позитивного результату потрібно точно виконувати всі рекомендації, які дає лікар і суворо дотримуватися розробленої ним схеми лікування.

Хоч лікування трихомоніазу і можливе, проте найкращим варіантом буде один – не хворіти. Навіщо слід оберігатися і уникати випадкових зв’язків. Але, якщо ви виявили хворобу, своєчасно звернулися до лікаря та отримали підтвердження, необхідно терміново розпочинати курс лікування. І вас, і вашого партнера. Крім того, слід обстежити всіх осіб жіночої статі, які мешкають разом з вами. Не затягуйте, пам’ятайте, що трихомоніаз може призвести до великої кількості ускладнень, серед яких і безплідність.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk