Лікування цитомегаловірусу в Одесі

Цитомегаловірус – це поразка людського організму вірусом, який відноситься до групи герпесів. Тому, як і всіх захворюваннях цієї групи, після зараження, вірус тримається в організмі довічно. Після того, як відбулося інфікування, імунна система кидає всі сили на боротьбу із збудником хвороби. Якщо людина має сильний імунітет, то цитомегаловірус пригнічується, хоча і залишається при цьому в людському організмі.
Причини та симптоми захворювання на цитомегаловірус
Основні шляхи, якими можливе зараження даним вірусом, є:
- зараження по крові, внаслідок переливань, пересадки органів тощо;
- з обміну рідинами – під час незахищеного статевого акту, при поцілунках через слину;
- від матері до дитини, може відбуватися внутрішньоутробно, під час пологів, при годівлі грудним молоком.
Симптоми, які сигналізують про наявність в організмі людини цитомегаловірусу можуть залежати від імунітету носія. При високих захисних якостях організму, хвороба не буде ніяк проявляти себе, проте, така людина запросто може інфікувати іншого.
Вкрай рідко, у людей з гарним імунним захистом, може проявлятися активність даного вірусу (мононуклеозоподібний синдром), який характеризується такими ознаками:
- підвищення температури;
- головні болі;
- відчуття нездужання, стомлюваність;
- озноб.
Виявитися синдром може протягом 20-60 діб, після того, як відбулося інфікування і може тривати близько 2-6 тижнів.
Якщо в якийсь момент імунітет людини знижується, відбувається підвищення активності цитомегаловірусних частинок, що стає помітним за клінічними симптомами.
Симптоматика в таких випадках дуже схожа з банальним ГРЗ, проте цитомегалія триває набагато довше – від чотирьох до шести тижнів.
- підвищується температура тіла, утворюється озноб;
- спостерігаються прояви нежиті;
- набрякає зів, збільшуються шийні лімфовузли, селезінка, печінка;
- хворий відчуває слабкість,
- турбують головні та м’язові болі, а також запалення суглобів;
- якірні висипання;
- можливі прояви у вигляді запальних процесів сечостатевої системи.
Такими ж симптомами характерна і гостра форма цитомегаловірусної інфекції. Від періоду зараження до вираженої симптоматики проходить близько 20-60 днів. У цей період носій вірусу, при активному виділенні, становить велику загрозу зараження. Така активність та можливість швидкого зараження у деяких випадках зберігається протягом двох-трьох років.
Якщо організм перебуває у стані імунодефіциту, можливі різні ускладнення у вигляді пневмоній, плевриту, міокардиту, артриту, а також уражень внутрішніх органів.
Отримати професійну консультацію в Одесі з цього питання можна у лікаря дерматовенеролога.
Діагностика та лікування цитомегаловірусу в Одесі
Щоб діагностувати наявність інфекції, що передається статевим шляхом у людському організмі, застосовуються методи, що дозволяють виявити вірус. Однак, цитомегаловірус можна виявити лише за допомогою спеціальних досліджень у гострий період або за первинного зараження. Інший час, навіть якщо вірус є в організмі, виявити його вкрай складно.
Для діагностики використовуються такі методи:
- ПЛР (для дослідження береться мазок з піхви, сечівника, шийки матки, сеча) – дозволяє виявити наявність вірусу, але не його активність в момент взяття аналізу;
- клітинний посів (використовується слина, кров, сперма, вагінальні виділення, виділення з шийки матки) – допомагає виявити наявність вірусу, а також дасть інформацію про його активність. Такий метод дослідження також дозволяє робити висновки про ефективність лікувальних заходів, що проводяться;
- Антитіла IgM – дають уявлення про наявність первинного інфікування або хронічного перебігу стадії загострення;
- Антитіла IgG – можна виявити за допомогою аналізу крові, вони покажуть, що пацієнт стикався з вірусом і відбулося зараження. Ця інформація може мати діагностичне значення.
Провести діагностику та здійснити лікування в Одесі, можна звернувшись до Толбаєва Ельдара Гаїсовича, лікаря-дерматовенеролога вищої категорії.