Лікування уреаплазмозу в Одесі

ureaplazma

Урогенітальний уреаплазмоз – це одне з досить неприємних венеричних захворювань, що викликається групою умовно-патогенних мікроорганізмів, які можна розділити на два основні види: уреаплазма парвум, уреаплазма уреалітікум.

Захворювання може не проявляти себе роками і випадково виявлятися навіть у зовні здорової людини, але як тільки концентрація мікроорганізмів збільшується через будь-які причини, починають виявлятися симптоми.

Як можна заразитися уреаплазмозом?

Звичайно, багатьох людей хвилює це питання, проте відповідь буде досить простою – заразитися можна будь-де, але збудник передається тільки в результаті статевого акту, як правило – вагінального або орального, втім, відомі випадки зараження і при анальному. Зараження відбудеться тоді, коли бактерія потрапить на слизову оболонку. Науково визначено ще один спосіб зараження – якщо мати хвора, під час пологів вона може передати дитині збудника хвороби.

Симптоми уреаплазмозу

Інкубаційний період часом займає як 4 дні, так і місяць, і залежить це насамперед від імунної системи людини, а в другу — від того, чи приймає він у цей час якісь медичні препарати. Якщо у вас з’явилося дивне відчуття в сечостатевій системі, печіння і біль при сечовипусканні, дивні слизові оболонки, то це перша ознака того, що у вас починається захворювання – урогенітальний уреаплазмоз, лікування якого потрібно починати негайно, щоб хвороба не перейшла в хронічну стадію.

Симптоми були непомітні, або ви вирішили не хвилюватися «на дрібниці», тим більше, що через кілька днів печіння припинилося. Не варто вважати, що ваша імунна система виявилася сильнішою – просто бактерії осіли в сечівнику та інших статевих органах (передміхурова залоза у чоловіків, матка та піхва у жінок). Тепер залишилося лише дочекатися стресу, переохолодження чи надмірного фізичного навантаження для розвитку хвороби. До речі, якщо ви заразилися при оральному сексі, то симптоми нагадуватимуть звичайну ангіну.

Якщо все ж таки ви не почали лікування, захворювання переходить у хронічну стадію. При цьому хронічний уреаплазмоз має свої симптоми.

У жіночої половини населення:

  • нерясні вагінальні виділення;
  • часті позиви до сечовипускання, печіння;
  • внизу живота відзначається біль, що тягне;
  • відчувається загальна слабкість в організмі за незначного стабільного підвищення температури тіла.

Симптоми, що спостерігаються у чоловіків:

  • прозорі, мізерні виділення з пеніса;
  • часті та болючі позиви до сечовипускання;
  • дратівливість, пригніченість;
  • знижена еректильна функція.

Діагностика уреаплазмозу у чоловіків та її лікування

Діагностика у чоловіків, окрім опитування лікаря, може полягати у взятті матеріалів для досліджень – сечі, еякуляти, зіскрібка з уретри.

Запалення передміхурової залози та розвиток простатиту, поширення інфекції на яєчка та насіннєві бульбашки, вторинне безпліддя – все це наслідки хвороби у сильної половини людства, під назвою уреаплазма. Тому терапія є обов’язковою.

Лікування у чоловіків зводиться до прийому різних антибіотиків та препаратів, що підвищують імунітет організму. Не слід забувати, що хвороба розвивається саме через знижений імунітет.

Діагностика уреаплазмозу у жінок та її лікування

Діагностика захворювань у жіночої половини також починається з докладного опитування пацієнтки та складання загальної клінічної картини. Потім відбувається підготовка до досліджень – беруться зіскрібки з уретри, стінок піхви, шийки матки.

Якщо запустити хворобу, то у жінок може початися запалення піхви (кольпіт), запалення стінки матки (ендометрит), запалення тканини нирки (пієлонефрит) або загострене запалення сечового міхура, більш відоме під назвою «цистит». Лікування уреаплазми у жінок на цьому етапі буде складним, а процес одужання затягнеться, оскільки інфекція вже міцна і, можливо, давно влаштована в організмі. Однак, нічого поганого не станеться, якщо ви швидко звернетеся до лікаря та почнете курс лікування негайно.

Якщо жінка вагітна, лікування стане складнішим і небезпечнішим, оскільки прийом багатьох антибіотиків протипоказаний, але народжувати з таким діагнозом вкрай небажано – інфекція дуже небезпечна для організму, що не зміцнів, не має власного імунітету. Може статися і такий варіант, що жоден із зазначених симптомів у вас не проявився, або перша стадія була змащена та слабка. У цьому випадку ви є потенційно небезпечною людиною, оскільки, не підозрюючи про хворобу, розносите її.

Так, уреаплазма лікується, але ця хвороба неприємна, а саме лікування, особливо якщо ви порушите розпорядження лікаря, може лише погіршити стан. Справа в тому, що частина бактерій легко стане несприйнятливою до тих препаратів, які ви приймали. Чим це загрожує? Ліки не допомагатимуть ні вам, ні тим, кого ви інфікуєте.

Намагайтеся уникати випадкових статевих контактів, охороняйтеся і намагайтеся не захворіти – профілактика обійдеться набагато дешевше для ваших нервів, ніж хвороба. І не забувайте – людина, яка заразила іншу венеричну хворобу, несе кримінальну відповідальність.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk