Магнітолазерна терапія в Одесі

Магнітолазерна терапія – це вплив на організм магнітних полів та низькоінтенсивного лазерного випромінювання з лікувально-профілактичною метою. Вперше було запропоновано ще 1977 року.
Корисні властивості магнітолазерної терапії
Магнітолазерна терапія має низку корисних ефектів для організму пацієнта, серед яких виділяється протинабряклість, знеболювання, імуномодулювання. Крім того, такий вплив на організм покращує мікроциркуляцію, кровотворення, проникність та активність ендокринних органів, обмін білків та нуклеїдних кислот, а також синтез фосфатів.
Лікування за допомогою апарату магнітолазерної терапії
Магнітолазерна терапія за своєю дією дуже схожа з лазерною терапією, і дуже багато в чому залежить від застосовуваного апарату. При цьому, абсолютно не важливо, пацієнт сидітиме, стоятиме або лежатиме. Найголовніше, щоб ділянка шкіри, на яку проводиться вплив, була відкрита і людина не рухалася. Втім, у ряді випадків дозволяється використання тонкої пов’язки, але не товщі за 2 міліметри. МЛТ застосовують на нашкірній проекції органів, на зони патологічного вогнища або рефлексогенні, також не варто забувати і про точки акупунктури. Досить корисним виявляється і надсудинне опромінення крові. Найчастіше використовується стабільна безконтактна методика впливу, наприклад, для прискорення загоєння ран, опіків, трофічних виразок та різноманітних шкірних захворювань. Випромінювач при цьому знаходиться на відстані 1 сантиметр, приблизно над пошкодженою ділянкою шкіри. За такого впливу щільність випромінювання становить від 5 до 10 мВт/см², а напруженість магнітного поля – 20-25 мТл. При цьому допустима дія на одне поле в межах від 3 до 5 хвилин включно, однак у сумі на всі поля не повинні перевищувати 20 хвилин. Усього повний курс лікування МЛТ налічує близько 8-12 сеансів, але часом, щоб досягти кращого результату і за відсутності протипоказань, лікар може збільшити їх кількість до 15 максимальних. За такої інтенсивності допускається проводити сеанси через день. Якщо особливих результатів досягти не вдалося, то курс повторюється через 2-4 тижні.
Для лікування яких хвороб застосовують МЛТ?
Магнітолазерна терапія, як уже говорилося, використовується для лікування досить великого спектру досить різних хвороб: – в хірургії МЛТ найчастіше застосовують для обробки ран, опіків, трофічних виразок, обморожень і судинних захворювань ніг; – травматологія та ортопедія використовує апарати МЛТ для лікування запалень та різноманітних травм хребта та суглобів, для прискорення зрощення кісток при переломах, при міалгії та артралгії; – стоматологи використовують таку терапію для лікування стоматитів, пародонтозу, пульпіту та гінгівіту; – терапевти використовують при ішемічній хворобі серця, виразках та хронічних гастритах, неспецифічних запаленнях дихальних шляхів, гепатитах тощо; – неврологи допомагають людям з невралгією та остеохондрозом хребта з неврологічними проявами; – гінекологи лікують безплідність, лактаційний мастит та запалення внутрішніх органів; – дерматологи застосовують для лікування алергічних дерматозів, псоріазу, нейродерміту, екземи, рецидивуючого герпесу, червоного плоского лишаю та вугрів. Як ви бачите, список для застосування апарату магнітолазерної терапії досить великий. Однак не слід плутати терапію та, власне, лікування. МЛТ може допомогти зцілитись швидше, але одного його буде мало.
Як і в будь-якого апарату, МЛТ має низку протипоказань. Наприклад, таке опромінення небезпечне для людей, які мають онкологічні захворювання, вагітних жінок, людей з печінковою та нирковою недостатністю у стадії декомпресії, із системними захворюваннями крові, судомними станами, важкими ендокринними та серцево-судинними захворюваннями, а також гарячковим станом з нез’ясованою етіологією.