Видалення кондилом в Одесі

kondilom

Гострокінцеві кондиломи – являють собою доброякісні новоутворення (бородавки) найчастіше в генітальній ділянці, з розмірами, що коливаються від 1 міліметра, до 15-ти. Поява таких новоутворень пов’язують із вірусом папіломи людини. Зараження у переважній більшості відбувається статевим шляхом і вкрай рідко через порушення правил гігієни. Новоутворення, як правило, за кольором нічим не відрізняються від шкірного покриву, не викликають жодних відчуттів – не болять та не сверблять. Видалення кондилом, залежно від місця їхнього утворення, може бути як простим і швидким, так і досить складним, але в будь-якому разі цим повинен займатися лікар.

Симптоми та місця прояву кондилом

Виявити прояви захворювання можна в районі геніталій, на слизових, усередині уретри, на стінках піхви та шийці матки, крім цього зустрічаються кондиломи в роті та кондиломи на язику. Їхня кількість може скласти як одиничну «бородавку», так і множинні утворення. Виявити кондиломи на першій стадії досить складно, оскільки вони можуть проявлятися в важкодоступних місцях і не викликають неприємних відчуттів. Якщо кондиломи на головці пеніса досить видно, то кондиломи вульви виявити може бути не так легко. Крім того, на ранній стадії кондиломи досить легко прийняти за звичайну шорсткість слизової або шкіри. Якщо перший прояв залишився непоміченим, то кондилом починає розростатися. Видалення гострих кондилом необхідне, нехай вони, начебто, і не заважають. По-перше, заражена людина може передати хворобу партнеру, а по-друге, немає жодної гарантії, що «безпечна» хвороба не перетвориться на ракове захворювання (доброякісна пухлина цілком може стати злоякісною).

Плоска кондилома, (ще ​​один вид захворювання) зазвичай не дається взнаки до огляду пацієнтки лікарем. Розташовуючись на шийці матки, вона росте і розвивається вглиб епітелію, при цьому не височіючи над слизовою поверхнею.

Слід зазначити, що вивченням генітальних кондилом займаються не лише лікарі дерматовенерологи чи гінекологи, діагностика та лікування такого захворювання мають проходити під наглядом лікаря онколога. Так як гострий і плоский види вкрай схильні до злоякісних перероджень.

А ось широкі кондиломи мають дещо іншу природу виникнення і, відповідно, інші симптоми.

Їхня поява пов’язана з розростанням шкіри та слизової оболонки при прогресуванні сифілісу у пацієнта. Широкі кондиломи – тверді на дотик мідно-червоні новоутворення з широкою основою, мають явні ознаки запалення. Виникають, як правило в області ануса та геніталій.

Діагностика захворювання

Поставити правильний діагноз досвідчений дерматовенеролог зможе без особливих проблем просто оглянувши пацієнта. Однак, одного огляду може бути недостатньо, на ранніх стадіях неможливо обійтися без лабораторних аналізів. Для цього досліджують біопати чи мазки. Ефективним, за безсимптомних варіантів розвитку хвороби, буде і метод ПЛР. Також він підійде для визначення точного типу папіломавірусу.

Чим небезпечні кондиломи

Потрібно відразу вказати, що єдина серйозна небезпека для здоров’я полягає в тому, що у жінок, при ерозії шийки матки та наявності папіломавірусу, може розвинутись рак. Саме тому їм рекомендується раз на шість місяців проходити обстеження і при виявленні ерозії негайно лікується.

Лікування гострих кондилом

Незважаючи на найсучасніші досягнення медицини, повністю вилікувати людину від папіломавірусу неможливо, а єдиним дієвим методом боротьби з кондиломами вважається їхнє видалення. Перед більш докладним описом методів боротьби з інфекцією слід нагадати, що папіломавірусна інфекція проявляється не у всіх людей, а саме лікування обов’язково потрібно проводити тільки в тому випадку, коли виявляються симптоми (з’являються кондиломи та папіломи), в аналізах виявляється ВПЛ і у жінок спостерігається ерозія шийки матки. Одночасно з цим не слід розслаблятися сильній статі – по-перше, кондиломи створять психічний дискомфорт; по-друге, ви можете заразити партнерку, так що видалення кондилом у чоловіків також необхідне.

Видалення кондилом

Сьогодні видалення кондилом не складе великих труднощів і не обов’язково вимагатиме саме хірургічного втручання. Залежно від місця прояву хвороби використовують:

  • електрокоагуляції,
  • хірургічного лазера,
  • радіохвильової терапії,
  • кріодеструкції (припікання рідким азотом)

Досить затребуваним методом є кріодеструкція папілом, оскільки призначається пацієнтам із низьким больовим порогом.

Звичайно, кожен із методів має свої сильні та слабкі сторони, але після фізичного видалення утворень бажано пройти повний курс, спрямований на підвищення імунної системи організму.

Хвороба та вагітність

Видалення кондилом при вагітності необхідне, адже вони не тільки загрожують інфікуванням плода, але й можуть завдати серйозних механічних пошкоджень як матері, так і дитині під час пологів.

Консультація спеціаліста в Одесі дозволить виявити захворювання та провести відповідне лікування. Не витрачайте марно часу, звертайтеся до лікаря при підозрі на появу захворювання.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ

Замовте зворотній дзвінок

X

ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

uk